Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Grandia HD Remaster (PC)

Grandia HD Remaster PC

Zremasterowana wersja jRPG-a pod tytułem Grandia, za której opracowaniem stoi studio Game Arts. W Grandia HD Remaster wcielamy się w poszukiwacza przygód imieniem Justin, który musi stawić czoła złowrogiemu generałowi Baalowi.

RPG | fantasy | widok izometryczny | reedycje/remastery/remaki | jRPG

PC Windows
Okładka Grandia HD Remaster (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15października2019

15października2019

Steam

Grandia HD Remaster to zremasterowana wersja gry jRPG pod tytułem Grandia. Produkcja, której pierwowzór zadebiutował pod koniec 1997 roku na konsoli Sega Dreamcast, a blisko dwa lata później trafił na pierwsze PlayStation, została opracowana przez dbające o rozwój marki studio Game Arts. Jej wydaniem zajęła się natomiast firma GungHo Online Entertainment.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Grandia HD Remaster jest osierocony przez ojca Justin. Pewnego dnia chłopak znajduje starożytny artefakt pozostawiony przez cywilizację znaną jako Angelou, przy pomocy którego nawiązuje kontakt z tajemniczą kobietą. Ta namawia go, by wyruszył do dawno zapomnianego miasta znajdującego się na wschodzie, gdzie znajdzie odpowiedzi na nurtujące go pytania. Protagonista udaje się w długą podróż, podczas której zwraca uwagę dowodzącego militarną grupą Garlyle Forces generała Baala, zamierzającego posiąść antyczną moc. Nasz podopieczny musi więc stawić mu czoła, przy czym nie jest skazany na samotną przeprawę – z czasem dołączają do niego inni poszukiwacze przygód.

Mechanika

W grze Grandia HD Remaster akcję ukazano w widoku izometrycznym. W trakcie zabawy przemierzamy rozległe lokacje i prowadzimy rozmowy z postaciami neutralnymi, realizujemy zadania popychające fabułę do przodu i misje poboczne, a także stawiamy czoła oponentom. W miarę postępów rośnie potencjał bojowy bohaterów, którzy nabywają nowe umiejętności i ulepszają już posiadane.

Co ciekawe, w przeciwieństwie do większości przedstawicieli gatunku, autorzy pozwalają nam na unikanie potyczek. Starcia toczą się w hybrydowym systemie – choć poszczególne ruchy są wykonywane w turach, dysponujemy ograniczonym czasem na wydawanie poleceń. Oprócz tego to, która postać może wykonać ruch w danym momencie, determinują między innymi statystyki uczestników potyczek oraz poprzednie akcje. Kluczem do sukcesu jest łączenie ciosów w potężne kombinacje i takie ustawienie drużyny, by jej członkowie mogli unikać wrogich ataków bądź zadawać przeciwnikom ciosy w plecy.

Kwestie techniczne

Na tle oryginału Grandia HD Remaster wyróżnia się przede wszystkim za sprawą ładniejszej oprawy graficznej (twórcy uczynili sprite’y i tekstury bardziej szczegółowymi) oraz poprawionego interfejsu użytkownika. Poza tym podniesiono jakość przerywników filmowych, a całość dostosowano do specyfiki wyświetlaczy panoramicznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Grandia HD Remaster

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Grandia HD Remaster

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Pentium G4500 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB Radeon HD 6670 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 630 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7 64-bit