Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4Switch
Okładka Gotcha Racing 2nd (PC)

Gotcha Racing 2nd

Druga odsłona cyklu gier wyścigowych, tworzonych przez studio Arc System Works.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer | top-down | podzielony/wspólny ekran

Okładka Gotcha Racing 2nd (PC)

data premiery gry:

29mar2018

Switch

18lip2018

PC

19lip2018

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gotcha Racing 2nd jest kontynuacją gry wyścigowej, która w 2015 roku trafiła na konsolę Nintendo 3DS. Opisywana tutaj produkcja pojawiła się na platformie PC, PS4 i Switch, a za jej opracowanie odpowiadają autorzy oryginału, czyli studio Arc System Works.

Mechanika

W Gotcha Racing 2nd akcję obserwujemy z perspektywy top-down. W trakcie zabawy zasiadamy za kierownicą samochodu i ścigamy się na kilkunastu trasach zróżnicowanych pod kątem wyglądu i stopnia skomplikowania. Filarem gry są wyścigi, w których naszym nadrzędnym celem jest przekroczenie linii mety na pierwszej pozycji. Sukces zapewnia nie tylko dokładne poznanie każdego toru – upragnione zwycięstwo można również zdobyć, eliminując lub spowalniając przeciwników przy użyciu rozmaitych power-upów, a także stając do walki w mocniejszym pojeździe.

W zamian za kolejne zwycięstwa zdobywamy pieniądze, które możemy przeznaczyć na zakup specjalnych kapsuł kryjących potężniejsze maszyny lub ponad siedemset części dla już posiadanych czterech kółek. Lista tych ostatnich obejmuje tak podzespoły silnika, jak i opony, hamulce czy choćby spojlery; wpływają one między innymi na zwrotność, przyczepność, przyspieszenie oraz prędkość maksymalną samochodów. Dopełnieniem tego wszystkiego jest możliwość scalania ze sobą poszczególnych elementów, co potęguje efekty ich działania.

Tryby gry

Wydane na platformę PC, PS4 i Switch Gotcha Racing 2nd oferuje szeroką gamę trybów gry. Samotnicy mogą spróbować swoich sił w Grand Prix lub szlifować umiejętności w próbach czasowych; wariant multiplayer pozwala wyzwać na pojedynek maksymalnie trójkę graczy, z którymi można się ścigać lub walczyć o zwycięstwo na arenie, gdzie naszym zadaniem jest wypchnięcie poza jej obręb wszystkich oponentów.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Gotcha Racing 2nd została utrzymana w kreskówkowej stylistyce znanej z pierwszej części serii, która dobrze komponuje się z lekką atmosferą zawodów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Cena gry w dniu premiery: 40,00 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Gotcha Racing 2nd

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Gotcha Racing 2nd

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza
  • 400 MB HDD
  • Windows 7/8.1/10
Switch
PC
PS4