Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Goosebumps: Attack of the Mutant (PC)

Goosebumps: Attack of the Mutant PC

Druga z cyklu gier bazujących na popularnej serii książek jest pierwszoosobową przygodówką typu point’n’click, z grafiką wykonaną w technologii cell-shadingu.

Przygodowe | point-and-click

PC Windows
Okładka Goosebumps: Attack of the Mutant (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1maja1997

Goosebumps: Attack of the Mutant to druga z kolei gra przygodowa, bazująca na przebojowym cyklu książek dla młodzieży autorstwa R.L. Stine. W ramach serii Goosebumps (znanej w Polsce jako Gęsia Skórka) w latach 1992-1997 wydano ponad 60 tytułów, które zostały przetłumaczone na 35 języków i stale gościły na listach książkowych bestsellerów.

Fabuła gry oparta jest na motywach książki pod tym samym tytułem. Poznajemy w niej historię młodego fana komiksów, który omyłkowo wysiadł z autobusu na niewłaściwym przystanku i znalazł się w siedzibie tytułowego mutanta. Okazuje się, że jedynym celem potwora jest zawładnięcie światem i przekształcenie go w gigantyczny komiks. Aby temu zapobiec nasz protagonista będzie musiał połączyć siły z Ligą Komiksowych Superbohaterów, aby przy ich pomocy pokonać Zamaskowanego Mutanta i zniweczyć jego niecne plany.

Ukazana w perspektywie pierwszoosobowej akcja gry poprowadzi nas przez piętnaście pełnych niebezpieczeństw poziomów, rozgrywających się w rezydencji tytułowego potwora. Po naszej stronie stanie cała gama znanych z kart książki superbohaterów, jak Galloping Gazelle czy Magnificent Molecule Man. Pojawią się także i nowi, stworzeni specjalnie na potrzeby gry jak np. gangster Pinky Flamingo.

Attack of the Mutant jest klasyczną przygodówka typu point’n’click i zarazem jedną z pierwszych gier, wykorzystujących grafikę wykonaną w technologii cell-shadingu. Postaciom z gry głosów użyczyła ponownie plejada hollywoodzkich aktorów, z Adamem Westem i Jamesem Belushim na czele.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Goosebumps: Attack of the Mutant

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Goosebumps: Attack of the Mutant

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 75 MHz, 16 MB RAM, Karta grafiki 1 MB, 25 MB HDD, Windows 95/NT4