Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Gomo (PC)
OkładkaGomo (PC)

Gomo PC

Gra przygodowa typu point-and-click, wyróżniająca się oryginalnym, komiksowym stylem graficznym. Głowny bohater, Gomo, wyrusza na pomoc swemu oddanemu psu Dingo, który został porwany przez obcych.

Przygodowe | point-and-click | 2D | indie

Gomo Premiera PC

6grudnia2013

producent: Fishcow Studio wydawca: Daedalic Entertainment Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gomo to stylowa, dwuwymiarowa przygodówka, w której wyruszamy na ratunek swojemu psu, porwanemu przez kosmitów. Gra jest debiutanckim projektem niezależnego słowackiego studia Fishcow. Obowiązki wydawcy wziął zaś na siebie Daedalic Entertainment, znany z wielu udanych produkcji przygodowych, takich jak A New Beginning, The Night of the Rabbit czy seria Deponia.

Fabuła gry przenosi nas do cichej i spokojnej doliny, gdzie od lat w niezmąconym spokoju żyje sobie główny bohater, Gomo, wraz ze swym oddanym psem Dingo. Pewnego dnia sielankę przyjaciół przerywa przybycie nieznanej siły z kosmosu, która porywa niewinnego zwierzaka. W zamian za jego uwolnienie obcy żądają dostarczenia rzadkiego kryształu, spoczywającego głęboko w niebezpiecznej i dobrze chronionej kopalni. Ale czegóż się nie robi dla przyjaciół? Nasz protoplasta nie zastanawia się więc długo i wyrusza w niesamowitą, pełną zagadek podróż.

Gomo zalicza się do gatunku klasycznych przygodówek point and click, polegających w dużej mierze na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek. Przygotowane przez autorów lokacje badamy za pomocą wskazań myszy, zbierając przydatne przedmioty i znajdując dla nich odpowiednie zastosowanie. Kolejne zagadki przybliżają nas do zdobycia niepowtarzalnego kryształu i odpowiedzi na szereg pytań, nurtujących głównego bohatera. Zgodnie z zapowiedziami twórców, produkcja wolna jest od przemocy. Dla wytrwałych badaczy przewidziano też sporą ilość sekretów do odkrycia.

Gra studia Fishcow charakteryzuje się oryginalną, ręcznie rysowaną oprawą, przypominającą nieco takie tytuły jak The Inner World czy Deponia. Komiksowe, animowane postacie poruszają się po dwuwymiarowych, sennych i nieco surrealistycznych lokacjach, wykorzystując swój własny, niewerbalny sposób porozumiewania się.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gomo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Gomo Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8