Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Gods (PC)

Gods PC

W Gods gracz wcieli się w rolę wojownika, któremu Bogowie starożytnej Grecji powierzyli zadanie pokonania labiryntu korytarzy w pewnym opuszczonym mieście.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Gods (PC)

producent: Bitmap Brothers

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10listopada1991

W Gods gracz wcieli się w rolę wojownika, któremu Bogowie starożytnej Grecji powierzyli zadanie pokonania labiryntu korytarzy w pewnym opuszczonym mieście. Jeśli zdołasz przebrnąć przez wszystkie pułapki i zwyciężysz panoszących się wokół przeciwników, dostąpisz największej spośród nagród, czyli tajemnicy nieśmiertelności. Jeśli natomiast zawiedziesz, Twoje ciało stanie się pożywką dla głodnych krwi potworów i będziesz cierpiał wieczne męki.

Rozgrywka podzielona jest na cztery duże etapy (miasto, świątynię, labirynt i podziemia) a tez kolei składają się z trzech mniejszych poziomów, nazywanych w Gods „światami”. Do kolejnych sekcji otrzymasz specjalny kod, którego wpisanie sprawi, że nie będziesz musiał za każdym razem zmagać się z grą od początku.

Na drodze do upragnionej nieśmiertelności stanie Ci pokaźna liczba potworów. Niektóre z nich będą próbowały Cię staranować, inne ostrzelać z bezpiecznej odległości, pojawią się też istoty latające. Należy bacznie kontrolować stan energii życiowej. Jeśli spadnie ona do zera, stracisz jedno z trzech dodatkowych „żyć”. Na szczęście nie będziesz bezbronny. W Gods zawarto pokaźny arsenał środków zagłady, który pozwoli razić Ci nadciągające zewsząd stwory. Część ekwipunku będziesz mógł także uzupełnić w sklepie, który pojawia się po ukończeniu każdego z etapów.

Gods jest doskonałą konwersją z Amigi, czego najlepszym dowodem jest świetna oprawa wizualna. Zarówno wystrój wnętrz jak i potwory wykonane są z dużą dbałością o szczegóły i spodobają się każdemu miłośnikowi gier fantasy. W porównaniu z innymi produkcjami tego typu, Gods może się wydawać programem powolnym. Nie znajdziemy tu szybkiej akcji na miarę kolejnych części Zool, co dla niektórych może być niewątpliwą zaletą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gods

12+