Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Go! Go! Minon (Wii)

Go! Go! Minon Wii

Minon: Everyday Hero

Połączenie gry logicznej oraz dynamicznej zręcznościówki. Wcielamy się w postać zabawnego stworka, przeskakując po kostkach domina. Musimy odnaleźć prawidłową drogę prowadzącą do celu.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Go! Go! Minon (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

21czerwca2007

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mr. D Goes to Town jest bardzo nietypowym połączeniem gry logicznej oraz dynamicznej zręcznościówki, stawiącej przede wszystkim na konieczność podejmowania szybkich i oczywiście poprawnych decyzji. Gracz wciela się w postać zabawnie wykonanego bohatera (Pana Domino), pomagając w różnoraki sposób mieszkańcom tytułowego miasteczka. Elementem odróżniającym Mr. D Goes to Town od konkurencyjnych pozycji jest to, iż nie przemieszczamy się w klasyczny sposób, a przeskakujemy po kolejnych kostkach domina. Opisywana gra początkowo powstała z myślą o japońskim odbiorcy i w Kraju Kwitnącej Wiśni znana jest pod tytułem Go! Go! Minon. Konsola Nintendo Wii jest jedyną konsolą docelową, w wyniku czego możemy liczyć między innymi na pełne wykorzystanie innowacyjnego kontrolera tej platformy sprzętowej.

Producent Mr. D Goes to Town przygotował dwa podstawowe tryby zabawy, przy czym zdecydowanie ciekawiej prezentuje się Story Mode. Jest to bowiem klasyczna kampania dla pojedynczego gracza. Składa się ona z ośmiu rozbudowanych poziomów. Każdy kolejny etap jest oczywiście coraz trudniejszy. Poszczególne misje opisywanej gry nie mają jednak zbyt wielu cech wspólnych. Udzielamy zazwyczaj pomocy wybranym przez grę osobom.

Jak już zostało powiedziane, do przemieszczania się po okolicy wykorzystujemy kostki domina. Nie jest oczywiście tak, iż do celu prowadzi wyłącznie jedna ścieżka. Drogi bardzo często rozgałęziają się, a zadaniem gracza jest wybranie tej poprawnej. Wybór złej ścieżki nie przekreśla całkowicie szans odniesienia zwycięstwa, lecz staje się to wtedy zdecydowanie trudniejsze. Ponadto musimy liczyć się z obecnością różnorakich utrudnień, których omijanie może sprawiać poważne problemy.

Bardzo ważną rolę odgrywa planowanie kolejnych posunięć. Na ekranie zazwyczaj widzimy wskaźnik, który ukazuje aktualny cel misji. Pole widzenia jest jednak dość organiczone. Pewnym ułatwieniem jest możliwość chwilowego spowolnienia ruchów sterowanej postaci, lecz z opcji tej nie można korzystać w nieskończoność. Sporym atutem jest wykorzystanie możliwości pilota do Wii. Kontroler może być używany między innymi do symulowania wykonywania skrętów, czy do odpędzania się od atakujących sterowaną postać przeciwników.

Główny bohater w niektórych misjach potrafi ponadto przekształcać się (np. w impuls elektryczny). Są to zazwyczaj proste gry logiczne, cechujące się zbliżonymi regułami, czyli koniecznością odnalezienia prawidłowej drogi do celu. Drugim dostępnym trybem zabawy jest Versus Mode, w którym do pojedynku może przystąpić dwóch graczy. Zawody są oczywiście rozgrywane na podzielonym ekranie. Wizualnie Mr. D Goes to Town prezentuje się stosunkowo kiepsko, oferując ubogie otoczenie i nienajlepsze animacje ruchów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Go! Go! Minon

odpowiednia dla każdego wieku