Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Glorious Companions (PC)

Glorious Companions PC

Sandboksowa gra RPG z turowym systemem walki, osadzona w mrocznym świecie fantasy. Wcielając się w rolę przywódcy najemników, przemierzamy otwarty świat i dążymy dowolnie wybranymi sposobami do zdobycia sławy i pieniędzy.

RPG | fantasy | turowe | sandbox | widok izometryczny | taktyczne | polskie | indie

PC Windows
Okładka Glorious Companions (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4czerwca2019

wczesny dostęp

2020

2020

Steam

Glorious Companions to utrzymana w klimacie dark fantasy gra RPG z otwartym światem, w której wcielając się w rolę Dowódcy Najemników, przemierzamy kontynent Navaroth i toczymy walki w trybie turowym z napotkanymi przeciwnikami. Za grę odpowiada studio Ancient Forge, którego celem pierwotnie miało być stworzenie nowego systemu RPG, jednak w miarę tworzenia rozrósł się on na tyle, że postanowiono zrobić z niego grę komputerową.

Fabuła

Akcja gry rozgrywa się w nieprzyjaznym świecie Navaroth, pełnym niebezpiecznych stworów, żądnych krwi bandytów i starożytnych sekretów. Wcielamy się w początkującego dowódcę najemników, którego drużyna na starcie składa się z niego samego i wiernego sługi. Aby stworzyć potężną i lukratywną grupę, musimy zdobywać sławę i przede wszystkim pieniądze, które jak długo mieć będziemy, tak długo zapewnią nam lojalność najemnych zbirów. A to nam się przyda, gdyż budzą się uśpieni od wielu lat tajemniczy Starożytni Strażnicy, będący prawdziwym zagrożeniem dla świata; losy ludzkości są w naszych rękach.

Mechanika

Świat Glorious Companions jest generowany proceduralnie na początku każdej rozgrywki, dzięki czemu każda przygoda i związana z nią eksploracja jest unikalna. Na ową unikalność ma również wpływ fakt, iż Glorious Companions to rozbudowany RPG z otwartym światem, w którym podejmowane przez nas decyzje rzutują na rozwój fabuły. Przykładem tego są występujące w grze liczne rasy, po których stronie możemy stanąć, możliwość dołączenia do wybranej frakcji i awansowania w jej szeregach, a nawet stworzenia własnej.

Wydarzenia w grze obserwujemy z widoku izometrycznego. Wcielamy się w przywódcę najemników, który to stopniowo będzie poszerzał szeregi grupy o nowych członków. Ci pochodzą z różnych środowisk, posiadają własną historię i unikalne statystyki. Naszym zadaniem jest poznać predyspozycje danego osobnika i rozwijać go oraz wyposażać w taki ekwipunek, by był jak najskuteczniejszy na polu bitwy. Każdy z nich ma również własne potrzeby, które jako przywódca musimy zaspokajać, aby utrzymać dobre morale. Mają na nie wpływ między innymi zapewnienie jadła i trunków, dbanie o poziom zdrowia po zakończonej potyczce oraz inwestowanie w rozwój podwładnych.

Nasze działania nie będą jednak skupiać się wyłącznie na zarządzaniu najemnikami, ale również – wraz ze wzrostem naszej sławy i wpływów – na zażegnywaniu konfliktów ekonomicznych i politycznych.

Ważnym elementem rozgrywki jest wspomniana wyżej walka tocząca się w systemie turowym. Jest ona wymagająca i nieznająca litości, gdyż często jeden cios wystarczy, by powalić oponenta. Ponadto sama sytuacja na polu walki może zmienić się diametralnie, nawet jeśli przegrana wydawała się nieuchronna, ponieważ eliminacja dowódcy zapewnia automatyczne zwycięstwo. Dotyczy to zarówno nas, jak i przeciwnika.

Kwestie techniczne

Glorious Companions to trójwymiarowa gra osadzona w stylistyce pasującej do świata fantasy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do Glorious Companions

Wymagania wiekowe Glorious Companions

12+

Wymagania sprzętowe Glorious Companions

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-4690 3.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows XP SP2