Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Giants Uprising (PC)
OkładkaGiants Uprising (PC)

Giants Uprising PC

Gra akcji polskiej produkcji, w której wcielając się w potężnego giganta, siejemy zniszczenie wśród ludzkich osad. Giants Uprising oprócz kampanii fabularnej dla jednego gracza oferuje tryb arcade i rozgrywkę z innymi osobami.

Akcji | TPP | fantasy | elementy RPG | na 2 osoby | polskie | indie | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Giants Uprising Premiera PC

wczesny dostęp

2022

2023

Steam

2023

producent: Varsav Game Studios wydawca: Varsav Game Studios Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Giants Uprising

Overlord

Dungeon Keeper (1997)

Giants: Obywatel Kabuto

Giants Uprising to trójwymiarowa gra akcji, w której wcielamy się w rolę wybudzonego po latach snu giganta, który decyduje się zemścić na rasie ludzkiej za to, że ta zmieniła jego terytorium nie do poznania. Za grę odpowiada rodzime studio VARSAV, które równolegle opracowuje symulator życia pszczoły.

Fabuła

200 lat temu zapadliśmy w głęboki sen, ale nadszedł czas, by w końcu się z niego wybudzić. Jednak to, co widzimy, wcale nam się nie podoba: przebrzydła ludzkość miała czelność zająć większość naszego terytorium. Kiedy zbulwersowani próbujemy szukać informacji z ust naszych braci, okazuje się, że ci gdzieś zaginęli. Tego już za wiele. Czas pokazać maluczkim kto tu tak naprawdę rządzi, więc trzeba przygotować się na mord i destrukcję, a przy okazji dowiedzieć się, co stało się z naszymi krewniakami.

Mechanika

Giants Uprising to trójwymiarowa gra akcji obserwowana z trzeciej osoby, w której wcielamy się w jednego z tytułowych olbrzymów. Przed rozpoczęciem przygody (czy to w pojedynkę, czy w towarzystwie) wybieramy, w którego z olbrzymów się wcielimy, co ma to znaczenie, gdyż różnią się oni nie tylko wyglądem, ale również statystykami. Jak na nasz gatunek przystało, jesteśmy potężni i nieustraszeni, tym bardziej, że kieruje nami żądza zemsty. Dlatego siejemy destrukcję i chaos, gdzie tylko popadnie, korzystając z naszej mocy i obserwujemy z satysfakcją, jak wszystko, na czym skupimy nasz gniew, obraca się w pył. Mało tego – stopniowo stajemy się w tym lepsi i zdobywamy coraz to nowe zdolności; w końcu doświadczenie robi swoje.

Jednak nie możemy kierować się tylko emocjami. Aby stać się skuteczniejszym w eksterminacji ludzkości, czasami musimy się przygotować, gdyż ludzie nie będą biernie czekać na śmierć. Dlatego trzeba zadbać o nasz rynsztunek i stworzyć go na czas. W tym celu przydałoby się zebrać trochę diamentów, które nadadzą się idealnie do wzmocnienia naszej broni, nie mówiąc już o magicznym wpływie na nasze zdolności.

Nie samą walką olbrzym żyje, dlatego musimy zadbać o nasze potrzeby. Tutaj przydaje się zwierzyna, która nie tylko zaspokaja palący głód, ale i dodaje nam siły.

Tryby gry

Kiedy zemsta w pojedynkę nam się znudzi, możemy znaleźć gigantycznego partnera i wspólnie toczyć sympatyczną rozwałkę, a nawet postawić przed sobą wyzwanie (w języku olbrzymów zwie się to tryb Arcade), gdzie niszczymy co popadnie, by zdobyć jak największą liczbę punktów.

Kwestie techniczne

Silnik fizyczny użyty w grze pozwala na realistyczne odwzorowanie zniszczeń.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 2.9 / 10 na podstawie 214 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Giants Uprising: 16+

Giants Uprising Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-9100 3.6 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon RX 580 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 10