Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka Gestalt: Steam & Cinder (PC)

Gestalt: Steam & Cinder

Platformowa gra akcji wzbogacona o elementy RPG. W Gestalt: Steam & Cinder jako Aletheia odkrywamy mroczne sekrety steampunkowego miasta Canaan, przemierzając różnorodne poziomy i stawiając czoła mechanicznym przeciwnikom.

Akcji | steampunk | platformówki | elementy RPG | 2D | metroidvania | indie | side-scroll

Okładka Gestalt: Steam & Cinder (PC)

wydawca: Sold Out

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gestalt: Steam & Cinder to platformowa gra akcji z elementami RPG, dla której źródłem inspiracji była klasyka z epoki 16 i 32 bitów. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Metamorphosis Games, natomiast jej wydaniem zajęła się firma Sold Out.

Fabuła

Gestalt: Steam & Cinder przenosi nas do steampunkowego uniwersum, a dokładnie – miasta Canaan będącego ostatnim bastionem ludzkości. W trakcie rozgrywki wcielamy się w bohaterkę imieniem Aletheia. Protagonistka przypadkowo doprowadziła do uwolnienia energii, która obudziła długo uśpione maszyny zagrażające całej populacji metropolii. Na szczęście dzięki temu dziewczyna zyskała nadnaturalne zdolności, które pozwalają jej nie tylko stawić czoła nowemu zagrożeniu, lecz także odkryć mroczne sekrety Canaanu, na czele z prawdziwymi intencjami jego skorumpowanych nadzorców znanych jako Comitium.

Mechanika

W Gestalt: Steam & Cinder akcję obserwujemy z boku. Motorem gry są zadania popychające fabułę do przodu; poza tym na realizację czekają rozmaite misje poboczne. Prowadząc liczne rozmowy z postaciami neutralnymi, Aletheia dokonuje wyborów, które kształtują zarówno jej dalsze losy, jak i wpływają na życie pozostałych mieszkańców miasta.

W trakcie rozgrywki przemierzamy różnorodne etapy, wśród których znajdziemy między innymi tętniące życiem ulice miasta oraz tak zwane Morze złomu (ang. Scrap Sea), czyli gigantyczne wysypisko śmieci. Na kolejnych poziomach nie brakuje przeciwników, z którymi toczymy dynamiczne i efektowne starcia. Na drodze Alethei stają wszelkiej maści maszyny – od robotów nieprzewyższających rozmiarami człowieka, po mechaniczne kolosy pełniące rolę bossów. Protagonistka stawia im czoła, robiąc użytek z broni białej (ataki można łączyć w widowiskowe kombinacje) oraz rewolweru pozwalającego jej trzymać wrogów na bezpieczną odległość. W miarę postępów zdobywamy doświadczenie i awansujemy na kolejne poziomy, stopniowo zwiększając potencjał bojowy bohaterki poprzez rozwój jej statystyk oraz odblokowywanie nowych umiejętności.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Gestalt: Steam & Cinder zrealizowano w barwnej, pixelartowej stylistyce. Całość jest szczegółowa – lokacje cieszą oko drobnymi detalami; podobać się mogą także różnorodne animacje ataków oraz eliminacji wrogów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Gestalt: Steam & Cinder

Wymagania wiekowe Gestalt: Steam & Cinder

12+

Wymagania sprzętowe Gestalt: Steam & Cinder

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz / AMD Phenom II X2 550 3.1 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260 / 1 GB Radeon HD 4850 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch