Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Genji: Dawn of the Samurai (PS2)

Genji PS2

Genji: Dawn of the Samurai

Zręcznościowa gra walki, osadzona w XII-wiecznej Japonii wzbogaconej silnymi elementami fantasy. Trzonem zabawy jest więc zabijanie wszystkich napotkanych wrogów. Do wyboru są dwie postacie – każda z własnym stylem walki oraz atakami specjalnymi.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Genji: Dawn of the Samurai (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

20września2005

26października2005

pudełko PL

„Genji” to przygodowa gra akcji z elementami cRPG stworzona przez twórców znakomitych serii „Street Fighter” i „Onimusha”.

Fabuła korzysta z autentycznych historycznych postaci mieszając je z pewną dozą fikcji nawiązując do noweli „Tale of Genji”. Gracz może wcielić się w postać Minamotono Yoshitsune - legendarnego wojownika z XII wieku oraz jego przyjaciela Musashibo Benkei - zawodowego mnicha. Razem walczą przeciwko lordowi Tairano Kiyomori i jego klanowi. Otóż tak się składa, że owy jegomość wprowadził bardzo brutalną dyktaturę. Jego władza nakazuje pozbawić życia każdego, kto się sprzeciwia nowemu porządkowi. Cały klan głównego bohatera na czele z jego ojcem nie podporządkował się nakazom. Za karę wszystkich wymordowano. Dodatkowo Kiyomori wszedł w posiadanie tajemniczych kamieni Ama-hagane, które swojemu posiadaczowi dają niesamowitą zręczność i odporność w walce. Nasz dzielny heros zamierza się zemścić i odzyskać honor swojej rodziny.

Zabawa przede wszystkim opiera się na stylu znanym z chodzonych bijatyk i gier z serii „Dynasty Warriors”. Trzonem zabawy jest więc „oczyszczanie” sobie dalszej drogi, oczywiście pozostawiając za sobą tylko konających i zabitych. Na swojej drodze napotykamy różnych oponentów - samurajów, demony oraz krwiożercze bestie. Przeciwnicy nie są jednak zwykłym mięsem armatnim. W różnych sytuacjach potrafią zachowywać się całkowicie nieprzewidywalnie. Ranni uciekają z pola walki, żołnierze w grupach potrafią formować różne szyki bojowe, a nawet na różne sposoby wykorzystywać elementy otoczenia. Na dodatek na zakończenie każdego etapu przygody czeka na nas jeden z głównych bossów.

Im bardziej efektownie pozbywamy się wrogów tym więcej punktów doświadczenia zdobywamy. Co za tym idzie - z czasem zdobywamy coraz to lepsze uzbrojenie, rozwijamy swoje umiejętności oraz uczymy się różnych nowych combosów. Ponadto w grze jest wiele wątków przygodowych wypełnione nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Wiele przeszkód, jakie stają nam na drodze da się usunąć na różne sposoby, dzięki czemu „Genji” można ukończyć wiele razy.

Grę przygotował zespół pod przewodnictwem Yoshiki Okamoto - jednego z twórców takich klasyków jak „1942”, seria „Street Fighter” i „Final Fight”. Za szatę graficzną odpowiada m.in. Keita Amamiya znany ze znakomitych serii gier akcji jak „Onimusha” i „Clock Tower”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 122 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Wymagania sprzętowe Genji

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

Genji - recenzja gry
Genji - recenzja gry

Recenzja 22 listopada 2005, 14:11

Jednym z bardziej widowiskowych elementów składowych procesu ćwiartowania czarnych charakterów jest umiejętność zwana Kamui. Od biedy można by ją porównać do swego rodzaju bullet time’a, lecz nie odda to sedna sprawy. Gdy włączymy ten gadżet za pomocą L1, wszyscy obecni w pobliżu przeciwnicy ustawią się dookoła nas i zaczną po kolei na nas szarżować – my, wciskając w odpowiednim momencie kwadrat, wyprowadzać będziemy natomiast śmiercionośne kontry, kładące jednym uderzeniem większość przeciwników w grze (czasami nawet kilku na raz). Ot, taka mini-gierka polegająca na wyczuciu chwili, dająca diabelską satysfakcję. No bo kto by się nie poczuł dobrze po wycięciu 10 przeciwników w ciągu 5 sekund i to bez żadnego zadraśnięcia? Taka jest droga samuraja, no!