Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

9. Gry Game Boy Advance

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 9. Najpopularniejsze gry na platformę GBA.

GBA

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Inspector Gadget Racing
Inspector Gadget Racing

Wyścigi 29 listopada 2002

Zwariowana ścigałka, przygotowana głównie z myślą o młodszych użytkownikach przenośnej konsoli. Do rozegrania dwa oddzielne scenariusze. Na uwagę zasługują także bardzo zróżnicowane trasy.

Earthworm Jim 2
Earthworm Jim 2

Akcji 31 maja 2002

Kontynuacja przebojowej platformówki 2D autorstwa studia deweloperskiego Shiny Entertainment. Dżdżownica Jim w swym kosmicznym kombinezonie ponownie rusza na ratunek księżniczce "Jak Jej Na Imię". Tym razem w zmaganiach z licznymi przeciwnikami bohaterowi towarzyszy przyklejony do niego glutowaty przyjaciel – Snot.

Mario Golf: Advance Tour
Mario Golf: Advance Tour

Sportowe 21 czerwca 2004

Zręcznościowa gra sportowa łącząca rozgrywki w golfa z elementami RPG. Mario Golf: Advance Tour jest pierwszą swego rodzaju grą golfową łączącą w sobie uderzanie piłeczki z elementami RPG. Autorzy nie zawracali sobie głowy realizmem. Zadbali za to o system rozwoju postaci.

Iridion II
Iridion II

Akcji 29 maja 2003

Druga część bardzo ciekawej kosmicznej strzelanki. Sequel ma przede wszystkim do zaoferowania większą liczbę poziomów oraz szerszy wachlarz dostępnych trybów rozgrywki. W dalszym ciągu wysoki poziom prezentuje też grafika.

WITCH
WITCH

Zręcznościowe 7 października 2005

W.I.T.C.H. to gra platformowa, oparta na serii komiksów o tym samy tytule, stworzonej przez autorkę nazwiskiem Elisabetta Gnone. Cykl ów o pięciu nastolatkach, wybranych na nowe obrończynie Kandrakaru – centrum wszechświata. Wyrażenie W.I.T.C.H. stanowi skrót utworzony z pierwszych liter imion bohaterek: Will, Irma, Taranee, Cornelia i Hay Lin.

Hamtaro: Ham-Ham Games
Hamtaro: Ham-Ham Games

Sportowe 16 lipca 2004

Hamtaro to telewizyjny program anime przeznaczony dla dzieci. Powstał on na bazie opowiadań autorstwa Ritsuko Kawai. Jego bohaterem jest tytułowy Hamtaro, zabawny chomik. Hamtaro: Ham-Ham Games to - jak sugeruje nazwa - kolekcja gier, przeznaczonych dla młodszych graczy.

Cinderella: Magical Dreams
Cinderella: Magical Dreams

Zręcznościowe 20 września 2005

Cindrella: Magic Dreams to zręcznościówka, w której twoim głównym zadaniem jest bieganie i skakanie. Mamy tu okazję wcielić się w jedną z trzech postaci: Kopciuszka, wróżkę i jedną z myszek.

ZOE: The Fist of Mars
ZOE: The Fist of Mars

RPG 3 marca 2002

Zone of the Enders: The Fist of Mars to specjalna odsłona serii Zone of the Enders, dedykowana wyłącznie kieszonkowej konsoli Game Boy Advance. Użytkownik obejmuje kontrolę nad olbrzymimi robotami bojowymi.

Dogz
Dogz

Symulacje 17 listopada 2005

Dogz to kolejna edycja popularnej serii gier symulacyjnych. Istotą rozgrywki jest odpowiedzialny nadzór nad życiem wirtualnego psa, co być może doprowadzi do sprawdzenia się w roli takiego opiekuna w rzeczywistości. Niemniej, tytuł ten ma przede wszystkim za zadanie dobrze bawić i wytworzyć nić przyjaźni między użytkownikiem, a jego podopiecznym.

Mario Tennis: Power Tour
Mario Tennis: Power Tour

Sportowe 6 grudnia 2005

Mario Tennis: Power Tour to gra z udziałem najpopularniejszego hydraulika wszechczasów. Wybieramy jedną z czterech postaci, trenujemy ją i bierzemy udział w turniejach.

Mario Party Advance
Mario Party Advance

Towarzyskie 28 marca 2005

W Mario Party Advance jest pozycją typu party-game, który najlepiej wykorzystywać w grupie osób – połączenie kablowe pozwala na bawienie się przy użyciu dwóch konsol Game Boy Advance.

Spyro: Adventure
Spyro: Adventure

Zręcznościowe 27 października 2003

Kolejna część przygód smoczka Spyro. Na eksplorację czeka dwanaście zróżnicowanych światów pełnych znajdziek i przeciwników czyhających na naszego bohatera.

Power Rangers Time Force
Power Rangers Time Force

Akcji 15 września 2001

Kolejna część przygód tytułowych superbohaterów. Tym razem mamy do czynienia z klasyczną dwuwymiarową platformówką. Na uwagę zasługują jednak ciekawie zaprojektowane walki z bossami, rozgrywane przy użyciu Zordów.

James Pond: Codename Robocod
James Pond: Codename Robocod

Zręcznościowe 5 listopada 2002

James Pond: Codename Robocod to klasyczna platformówka przeniesiona na konsolę Nintendo GameBoy Advance z komputerów typu Amiga. Twórcą konwersji jest studio Creatures Labs, mające za sobą kilka części słynnej gry Creatures, a wydawcą firma Play It.

LEGO Soccer Mania
LEGO Soccer Mania

Sportowe 6 maja 2002

Mecze piłkarskie przyjdzie Ci rozgrywać różnymi drużynami. Mamy wiec zwykłych piłkarzy, kowbojów, piratów czy Marsjan. Wszyscy stworzeni na wzór oczywiście Lego–ludków.

Mega Man Battle Network 6 Cybeast Falzar / Cybeast Gregar
Mega Man Battle Network 6 Cybeast Falzar / Cybeast Gregar

RPG 13 czerwca 2006

Mega Man Battle Network 6 Cybeast Gregar (wersja „niebieska”) i Mega Man Battle Network 6 Cybeast Falzar (wersja „czerwona”) to dwie odsłony szóstej już części znanego japońskiego cyklu z gatunku cRPG, wydawanego przez Capcom. Akcja gry toczy się w dwóch przestrzeniach: w świecie rzeczywistym oraz w cyberpunkowej sieci.

Star Wars: Flight of the Falcon
Star Wars: Flight of the Falcon

Akcji 18 listopada 2003

Dynamiczna i zarazem niezbyt skomplikowana strzelanka, w której zasiadamy między innymi za sterami tytułowego myśliwca Millenium Falcon. Bierzemy udział w najsłynniejszych bitwach czwartego epizodu "Gwiezdnych wojen".

Shining Soul II
Shining Soul II

RPG 26 marca 2004

Kontynuacja słynnej zręcznościowej gry role-playing. W dalszym ciągu zabawa koncentruje się na masowej eliminacji stworów. Tym razem możemy jednak wybierać pomiędzy ośmioma postaciami (m.in. ninja, mroczny mag, czy wojownik).

Disney Sports Basketball
Disney Sports Basketball

Sportowe 23 listopada 2002

Disney Sports Basketball to kolejna gra z serii Disney Sports, stworzona i wydana przez koncern Konami. Należy ona należy do gatunku gier sportowych i poświęcona jest koszykówce.

Herbie: Fully Loaded
Herbie: Fully Loaded

Wyścigi 12 lipca 2005

Herbie: Fully Loaded to pozycja traktująca o wyścigach samochodowych, oparta na filmie pod tym samym tytułem wyprodukowanym przez Disney. Firma ta jest również producentem oraz wydawcą Herbie: Fully Loaded w wersji dla konsoli Nintendo GameBoy Advance.

Moto Racer Advance
Moto Racer Advance

Wyścigi 4 października 2002

Arcade'owe wyścigi motocyklowe, w których przystępujemy do trzech rodzajów zawodów. Jest to między innymi motocross czy GP, gdzie ścigamy się na profesjonalnych torach.

Disney's Lilo & Stitch
Disney's Lilo & Stitch

Zręcznościowe 7 czerwca 2002

Disney's Lilo & Stitch jest grą, kierowaną przede wszystkim do dzieci, aczkolwiek starsi także mogą czerpać z niej wiele przyjemności. Jej pierwowzorem jest film animowany o tym samym tytule (Lilo i Stich), stworzony przez wytwórnię Walta Disney'a.

Totally Spies!
Totally Spies!

Zręcznościowe 15 listopada 2005

Totally Spies! jest grą z gatunku platformówek, powstałą na kanwie popularnego telewizyjnego serialu animowanego (polski tytuł: Odlotowe agentki) i dedykowaną kieszonkowej konsoli Game Boy Advance. Niniejsza pozycja została wyprodukowana przez firmę Atari i jest przeznaczona głównie dla młodszych odbiorców i to szczególnie płci żeńskiej, aczkolwiek również chłopcy mogą znaleźć w niej coś interesującego.

Wings
Wings

Akcji 15 listopada 2002

Mobilna edycja klasycznej strzelaniny lotniczej studia Cinemaware, bazująca na programowym emulatorze komputera Amiga, na którym gra zadebiutowała w 1990 roku. Podczas zabawy wcielamy się w pilota 56. szwadronu, uczestniczącego w walkach przeciwko samolotom niemieckim w okresie I wojny światowej.