Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

8. Gry Game Boy Advance

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 8. Najpopularniejsze gry na platformę GBA.

GBA

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Surf's Up
Surf's Up

Sportowe 29 maja 2007

Surf's Up to dynamiczna gra sportowa, traktująca o niezbyt łatwiej i wymagającej dyscyplinie, jaką jest surfing. Inspirację do stworzenia niniejszej pozycji developerzy zaczerpnęli z filmu animowanego ze stajni Sony Pictures Animation (polski tytuł: Na fali). Zarówno omawiana produkcja, jak i jej pierwowzór w rolach głównych przestawia pingwiny, ślizgające się po falach.

Corvette
Corvette

Wyścigi 11 listopada 2003

Niezbyt skomplikowane wyścigi, w których zasiadamy za kierownicą jednego z tytułowych modeli Chevroleta. W miarę postępów w karierze odblokowywane są nowe modele pojazdów, gracz może również liczyć na inne ciekawe bonusy.

Riviera: The Promised Land
Riviera: The Promised Land

RPG 28 czerwca 2005

Riviera: The Promised Land to gra RPG, za która odpowiada studio Atlus. Wcielamy się w bohatera, który wraz z piątką przyjaciół próbuje ocalić świat Asgardu przed nieprzyjaznymi duchami.

Ford Racing 3
Ford Racing 3

Wyścigi 3 listopada 2005

Trzecia odsłona serii symulatorów samochodowych. W grze możemy zasiąść za wirtualnymi kierownicami 46 szczegółowo odwzorowanych aut, które wyszły z fabryk koncernu Ford. Możliwości tych maszyn sprawdzamy w jednym z szesnastu różnorodnych trybów zabawy.

Dead to Rights
Dead to Rights

Akcji 26 listopada 2004

Dead to Rights jest dynamiczną grą akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Główny bohater - Jack Slate, twardy glina z miasta Grant City, oskarżony zostaje o zbrodnię, której nie popełnił. Razem ze swym wiernym, psim towarzyszem były policjant wypowiada wojnę przestępczemu półświatkowi. Deweloperzy ze studia Bitmap Brothers wyraźnie inspirowali się m.in. komiksową postacią Punishera.

The Urbz: Simowie w Mieście
The Urbz: Simowie w Mieście

Strategiczne 7 listopada 2004

The Urbz: Sims in the City to tzw. „miejska” odmiana popularnych Simsów. Zamiast przytulnych domków jednorodzinnych i spokojnej egzystencji na peryferiach, gracze kierują tutaj swoimi podopiecznymi, którzy prowadzą wirtualne życie w olbrzymim mieście.

SpongeBob SquarePants and Friends: Unite!
SpongeBob SquarePants and Friends: Unite!

Akcji 27 października 2005

Pod tytułem Nicktoons Unite! kryje się kolejna próba przeniesienia do świata wirtualnej rozrywki przygód postaci występujących w serialach animowanych firmowanych przez Nickelodeon. Tym razem ich bohaterowie muszą zjednoczyć się i wspólnie stawić czoła nieprzyjaciołom.

The Fairly OddParents: Shadow Showdown
The Fairly OddParents: Shadow Showdown

Zręcznościowe 22 września 2004

The Fairly OddParents: Shadow Showdown to nieskomplikowana gra zręcznościowo-przygodowa, należąca do popularnej serii. Jej pierwowzorem jest kreskówka o tym samym tytule, emitowana przez kanał Nickelodeon.

Terminator 3: Rise of the Machines
Terminator 3: Rise of the Machines

Akcji 18 listopada 2003

Niezbyt skomplikowana zręcznościówka nawiązująca do słynnego filmu akcji. Wcielamy się w postać tytułowego Terminatora wysłanego z zadaniem uratowania przywódcy ruchy oporu - Johna Connora. W grze odwiedzamy wiele lokacji znanych z kinowej produkcji.

Disney's Meet the Robinsons
Disney's Meet the Robinsons

Akcji 27 marca 2007

Disney's Meet the Robinsons jest grą akcji z elementami przygodowymi, bazującą na animacji komputerowej (polski tytuł: Rodzinka Robinsonów). Opowieść ta traktuje o chłopcu-geniuszu imieniem Wilbur, który konstruuje urządzenie mające na celu przywracanie utraconych wspomnień. Okazuje się jednak, że maszyna ta pozwala na nieograniczone podróże w czasie.

Top Spin 2
Top Spin 2

Sportowe 29 marca 2006

Top Spin 2 jest kontynuacją dobrze przyjętej przez rynek symulacji gry w tenisa ziemnego z przełomu 2003 i 2004 roku. W sequelu oo naszej dyspozycji oddano ponad dwadzieścia gwiazd światowego tenisa.

Spy Hunter (2002)
Spy Hunter (2002)

Akcji 19 maja 2002

Remake przeboju z czasów, gdy szczytem marzeń było własne 8-bitowe Atari 800XL. Zadaniem gracza jest powstrzymanie tajemniczej korporacji NOSTRA, której celem jest „spustoszenie” naszej cywilizacji.

Spider-Man 3: The Game
Spider-Man 3: The Game

Akcji 4 maja 2007

Przygodowa gra akcji, powstała na kanwie trzeciej części hollywoodzkiej serii Sama Raimiego o przygodach słynnego Człowieka-Pająka. Akcja gry osadzona została oczywiście na ulicach Nowego Jorku, odtworzonego z wyjątkową dbałością o detale, a podczas zabawy wcielamy się w postać tytułowego superbohatera, na którego czeka cała masa zróżnicowanych zadań. Fabuła nie narzuca nam jednak sztywnej ścieżki postępowania, pozwalając samodzielnie decydować o kolejności wykonywanych misji.

Around the World in 80 Days
Around the World in 80 Days

Zręcznościowe 5 lipca 2004

Platformówka oparta na motywach filmu „W 80 dni dookoła świata” z Jackie Chanem w roli Passepartout, służącego słynnego wynalazcy Fileasa Fogga. W grze wcielamy się właśnie w Passepartout i przemierzamy zróżnicowane lokacje (Londyn, Paryż, Indie, itd.). Bohater musi walczyć z przeciwnikami, rozwiązywać proste zagadki i omijać pułapki.

The Tower SP
The Tower SP

Strategiczne 29 marca 2006

The Tower SP jest grą strategiczno-ekonomiczną, należącą de facto do tej samej serii, co pamiętna pozycja pt. SimTower: The Vertical Empire, wydana w połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku i zadedykowana komputerom osobistym. Omawiany tytuł został przygotowany wyłącznie z myślą o kieszonkowej konsoli Game Boy Advance przez japońską firmę Vivarium (Yoot Saito i spółka).

Wings
Wings

Akcji 15 listopada 2002

Mobilna edycja klasycznej strzelaniny lotniczej studia Cinemaware, bazująca na programowym emulatorze komputera Amiga, na którym gra zadebiutowała w 1990 roku. Podczas zabawy wcielamy się w pilota 56. szwadronu, uczestniczącego w walkach przeciwko samolotom niemieckim w okresie I wojny światowej.

Shaman King: Master of Spirits
Shaman King: Master of Spirits

Akcji 9 listopada 2004

Światowa premiera popularnego telewizyjnego serialu animowanego Shaman King miała miejsce w 1998 roku w Japonii. Dość szybko odniosła ona niesamowity sukces także co do ilości sprzedanych komiksów i kart do gry. Shaman King: Master of Spirits to jedna z dwóch gier stanowiących rozszerzenie dotychczasowych przygód bohaterów serii.

Mario vs. Donkey Kong
Mario vs. Donkey Kong

Zręcznościowe 19 listopada 2004

Mario vs Donkey Kong to klasyczna platformówka z naciskiem położonym na zręcznościowe elementy, którą można uznać za... sequel stareńkiego jak świat Donkey Kong’a, gdy mającej na karku ponad 20 lat.

Mortal Kombat: Deadly Alliance
Mortal Kombat: Deadly Alliance

Bijatyki 20 listopada 2002

Shant Tsung i Quan Chi to bardzo uparte bestie. Połączyli siły, aby zniszczyć Raidena... Mortal Kombat: Deadly Alliance oferuje sporo innowacji w stosunku do wersji wcześniejszych. Fighterzy brudzą się, rany ich krwawią, z kimon pozostają strzępy. A to wszystko w pełnym 3D i z muzyką odpowiednio nastrajającą do jeszcze większej rozróby.

Spyro: Adventure
Spyro: Adventure

Zręcznościowe 27 października 2003

Kolejna część przygód smoczka Spyro. Na eksplorację czeka dwanaście zróżnicowanych światów pełnych znajdziek i przeciwników czyhających na naszego bohatera.

Extreme Ghostbusters: Code Ecto-1
Extreme Ghostbusters: Code Ecto-1

Zręcznościowe 9 października 2003

Stworzony przez studio Magic Pockets produkt o nazwie Extreme Ghostbusters: Code Ecto-1, to gra zręcznościowa, która powstała na kanwie popularnego serialu animowanego, emitowanego w amerykańskiej telewizji jesienią 1997 roku.

Tiny Toon Adventures: Buster's Bad Dream
Tiny Toon Adventures: Buster's Bad Dream

Zręcznościowe 5 lipca 2002

Stosunkowo prosta w obsłudze dwuwymiarowa zręcznościówka, w której wcielamy się w postać tytułowego królika Bustera. Do pokonania mamy kilka różnych światów. W trakcie zabawy możemy liczyć na wsparcie ze strony przyjaciół.

Star Wars Episode II: The New Droid Army
Star Wars Episode II: The New Droid Army

Przygodowe 14 listopada 2002

Kontynuacja wydarzeń przedstawionych w grze "Attack of the Clones". Po raz kolejny wcielamy się w postać Anakina Skywalkera, próbując zapobiec powstaniu tytułowej armii droidów.

Duke Nukem Advance
Duke Nukem Advance

Akcji 12 sierpnia 2002

Kieszonkowa wersja kultowej PeCetowej strzelanki. Do pokonania mamy kilkanaście rozbudowanych poziomów. Akcja obserwowana jest oczywiście z perspektywy pierwszej osoby.