Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360PS3PC
Okładka Gamma World: Alpha Mutation (X360)
OkładkaGamma World: Alpha Mutation (X360)

Gamma World: Alpha Mutation

Zręcznościowa gra roleplaying, której akcja toczy się w opanowanym przez mutanty postapokaliptycznym świecie przyszłości. Wcielamy się w jednego z sześciu zmutowanych bohaterów, z których każdy ma własne moce specjalne. Zabawa polega głównie na mordowaniu hord nieprzyjaciół.

RPG | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gamma World: Alpha Mutation Premiera

anulowana

PC X360 PS3

producent: Bedlam Games wydawca: Atari / Infogrames

Gry podobne do Gamma World: Alpha Mutation

Risen

The Dark Eye: Demonicon

The Baconing

Gamma World: Alpha Mutation to należąca do gatunku action-RPG produkcja będąca owocem współpracy firmy Atari z niezależnym studiem Bedlam Games, znanym m.in. z Dungeons & Dragons: Daggerdale. Tytuł oparto na licencji Gamma World, czyli papierowej gry fabularnej wydanej po raz pierwszy w 1978 roku nakładem firmy TSR.

Akcja toczy się w połowie XXV wieku, ponad sto lat po drugiej wojnie atomowej, która zniszczyła większość ludzkiej cywilizacji. Wykorzystana w niej broń masowej zagłady była tak potężna, że zmieniła kształt wybrzeży, zmiotła z powierzchni Ziemi całe miasta i pozostawiła olbrzymie połacie silnie radioaktywnego terenu. W rezultacie duża część żywych organizmów uległa mutacjom. Wiele z nich zyskało moce takie jak super siła czy telepatia. Co więcej, inteligencja niektórych gatunków roślin i zwierząt osiągnęła poziom pozwalający na konkurowanie z ludzkością.

Gracze wcielają się w zmutowanego bohatera, którego tworzą wybierając dwie z sześciu opcji biograficznych. Przykładowo, można wykreować herosa będącego połączeniem radioaktywnego człowieka z yeti. Wraz z postępami w grze zdobywamy punkty doświadczenia, które następnie wydajemy na wykupywanie elementów rozbudowanego drzewka umiejętności. Warto dodać, że dzięki mutacjom nasza postać dysponuje szeregiem mocy specjalnych, a w trakcie kampanii możemy zdobywać nowe i rozwijać już posiadane.

Gamma World: Alpha Mutation to action-RPG, więc zabawa polega głównie na czyszczeniu lokacji z nieprzyjaciół. W walce z wrogami, poza nadludzkimi zdolnościami, wykorzystujemy też bardziej konwencjonalny arsenał, w skład którego wchodzą m.in. bronie palne, kije baseballowe, a nawet wyrwane z chodnika parkometry. Gra oferuje zarówno kampanię dla pojedynczego gracza, jak i tryb multiplayer dla dwóch osób na podzielonym ekranie lub przez Internet.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Gamma World: Alpha Mutation: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
X360
PS3