Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Futurebrighter (PC)
OkładkaFuturebrighter (PC)

Futurebrighter PC

„Futurebrighter” to gra z gatunku FPS. Futurystyczny klimat oraz zaproponowane rozwiązania techniczne sprawiają, że omawiana pozycja w pewnym stopniu przypomina mieszankę takich programów jak „Half-Life” oraz „Unreal”.

Akcji | FPP | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Futurebrighter Premiera PC

anulowana

producent: Heaven X Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Futurebrighter

Half-Life

Quake II

Unreal

„Futurebrighter” to gra z gatunku FPS (widok z perspektywy pierwszej osoby), w całości stworzona przez polską grupę developerską Heaven X, której członkowie brali udział w pracach nad „Chrome”, „Indiana Jack” a także „Xpand Rally”. Futurystyczny klimat oraz zaproponowane rozwiązania techniczne sprawiają, że omawiana pozycja w pewnym stopniu przypomina mieszankę takich programów jak „Half-Life” oraz „Unreal”.

Autorzy całe swe siły skupili na trybie gry dla pojedynczego gracza, który liczy dwanaście długich i grywalnych misji, czym w pewien sposób wynagradza brak opcji gry sieciowej. Wszystkie zadania są powiązane ze sobą główną fabułą, jednakże podczas ich wykonywania gracz nieraz może, aczkolwiek nie musi, wykonać poboczne „miniquesty”, odkrywające nowe, dodatkowe bronie i gadżety. Kolejne etapy zostały zrealizowane w ten sposób, że każdy z nich posiada trzy alternatywne rozwiązania – analogicznie jak w grze „True Crime: Streets Of L.A”.

Rzeczona pozycja umożliwia graczowi wcielenie się w rolę Alexa Carvera, kryminalisty z krwi i kości. Nasz główny bohater, cechujący się dużymi umiejętnościami zręcznościowymi, jak również inteligencją niezbędną do rozwiązania logicznych zagadek, walczy z wrogiem w odległych zakątkach kosmosu, począwszy od statku-więzienia, skończywszy na dziwnej, bardzo zagadkowej planecie. Rozbudowany ekwipunek – wliczając w to różnego rodzaju radary, sonary, apteczki i wiele rodzajów broni (z wyrzutniami rakiet, plazmą oraz całym szeregiem innych narzędzi na czele) – pomaga w wypełnianiu kolejnych zadań i misji. Właściwa akcja rozpoczyna się podczas przewozu Alexa do innej placówki. Nieoczekiwanie „więzienny” statek kosmiczny zostaje zaatakowany przez bliżej nieokreślonego przeciwnika, który zabijając strażników i niszcząc transporter, nieświadomie uwalnia z niewoli głównego bohatera gry. Od tej chwili rozpoczyna się wielka batalia pomiędzy „jednoosobową armią”, sterowaną przez użytkownika, a nieprzychylnie nastawionymi oddziałami kosmicznych stworów, dowodzonymi przez demagogicznego władcę.

Autorski silnik graficzny „Magnum” firmy Heaven X, pozwalający tworzyć środowiska zarówno wewnątrz budynków, jak i na otwartych przestrzeniach, zapewnia tej produkcji sympatyczną i miłą dla oka oprawę wizualną. Wymagania sprzętowe, których spełnienie równoznaczne jest z uzyskaniem płynności animacji oraz dobrej jakości grafik, są stosunkowo niewielkie – co jest kolejnym plusem tej produkcji. „Futurebrighter” na terenie naszego kraju dostępny jest w kompletnej, polskiej wersji językowej.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Futurebrighter: 12+

Futurebrighter Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • P3 700 MHz
  • 256 MB RAM
  • GF3