Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Fullmetal Alchemist 2: Curse of the Crimson Elixir (PS2)
OkładkaFullmetal Alchemist 2: Curse of the Crimson Elixir (PS2)

Fullmetal Alchemist 2: Curse of the Crimson Elixir PS2

Fullmetal Alchemist 2: Curse of the Crimson Elixir to gra wzorowana na animowanej serii, emitowanej w bloku dla dorosłych stacji telewizyjnej Cartoon Network.

Akcji | fantasy | steampunk | seriale animowane | manga i anime | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fullmetal Alchemist 2: Curse of the Crimson Elixir Premiera PS2

12lipca2005

producent: Racjin wydawca: Square-Enix / Eidos Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Fullmetal Alchemist 2: Curse of the Crimson Elixir

Final Fantasy XII

Final Fantasy X

Star Ocean: Till the End of Time

Fullmetal Alchemist to bardzo popularna seria kreskówek, emitowana w bloku dla dorosłych stacji telewizyjnej Cartoon Network. Fullmetal Alchemist 2: Curse of the Crimson Elixir opowiada historię braci Elric, cierpiących z powodu nieudanej transmutacji. Jeden z nich, Alphonse, stracił ciało i żyje jako dusza w wielkiej zbroi, natomiast drugi, Edward, utracił ramię i nogę, które zastępują metalowe protezy.

Historia rozpoczyna się w pustynnym mieście Lior, które Edward i Alphonse odwiedzili w pierwszej części gry. Gdy bracia starają się odkryć sekrety kultu zwanego Leto, wdają się w walkę z nieznanymi kreaturami. Chwilę później spotykają tajemniczą kobietę, która daje im pierścień i znika bez śladu. W Resembool Ed i Al napotykają na utalentowanego alchemika, która - jak się okazuje - prawdopodobnie ma związek z tymi dziwnymi wydarzeniami. Niejaki pułkownik Mustang wysyła braci do wioski, w której spotkali potwory, gdzie czeka na nich kolejny tajemniczy mężczyzna, archeolog Arlen studiujący starożytną cywilizację Lebis. Teraz dwójka musi udać się do Siam-Sid, ruin stołecznego miasta Lebis, aby odkryć prawdę na temat dziwnych zdarzeń.

Podobnie jak w jedynce, w grze sterujemy Edwardem, a Alphonse'm zajmuje się sztuczna inteligencja. Nasz bohater potrafi przemieniać różne przedmioty w użyteczne narzędzia, a także wykorzystywać przeciwko wrogom różne elementy otoczenia, takie jak kosze na śmieci. Bliskie są mu również sztuki walki - przy wykorzystaniu kilku guzików tworzymy skomplikowane kombinacje ciosów. Z czasem uczymy się także formować broń: długą lancę, szybki miecz czy potężny młot. W eliminowaniu oponentów pomaga nam Alphonse, któremu możemy wydawać proste rozkazy.

Grafika uległa pewnym poprawkom względem części pierwszej, dzięki czemu mamy teraz do czynienia z bardzo efektowną wizualnie grą. Autorzy wykorzystali efekt Cel-shadingu, który zdecydowanie zbliża oprawę do animowanych wzorców. Na wysokim poziomie stoją również modele postaci i ich sposób poruszania się. Fanów animowanego Fullmetal Alchemist ucieszy wiadomość, że w grze oglądamy stworzone specjalnie dla niej pół godziny animacji. Poza tym w bohaterów wcielili się ci sami aktorzy, których słuchaliśmy w kreskówce, a do tego towarzyszy nam piosenka Ready Steady Go japońskiego zespołu L'Arc-en-Ciel.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.4 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fullmetal Alchemist 2: Curse of the Crimson Elixir: 12+

Fullmetal Alchemist 2: Curse of the Crimson Elixir Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci