Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiXBOXPC
Okładka Fuel (2006) (XBOX)
OkładkaFuel (2006) (XBOX)

Fuel (2006)

Spróbuj swych sił w wyścigach futurystycznych poduszkowców, ścigając się po całym świecie na urozmaiconych trasach, gdzie napotkamy wszelkiego rodzaju podłoża występujące na Ziemi.

Wyścigi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fuel (2006) Premiera

anulowana

PC XBOX

Fuel to całkowicie trójwymiarowe wyścigi pojazdów terenowych i łodzi motorowych, przygotowane przez zespół programistów z firmy Firetoad Software. Według pierwotnych założeń autorów omawiana gra miała trafić na sklepowe półki w 2002 roku, ale okresowo prace nad projektem wstrzymano i dopiero cztery lata później zdecydowano się na wznowienie developingu. Rolę wydawcy powierzono natomiast korporacji Dreamcatcher Interactive, mającej w swoim katalogu takie produkty jak: Broken Sword: The Sleeping Dragon, Cold War i Obscure.

Niniejsza pozycja oferuje nam trzy niezależne typy emocjonującej rywalizacji. Możemy pokierować samochodem terenowym na bezdrożach lub dosiąść czterokołowego quada albo usadowić się za sterami bardzo szybkiej motorówki. Wirtualna rzeczywistość obejmuje wiele różnorodnych lokacji, a zatem wybierając jednego z dziesięciu bohaterów mamy okazję ścigać się m.in. w scenerii pustynnej, orientalnej, tropikalnej, leśnej i zimowej. Ogółem zaimplementowano blisko siedemdziesiąt odmiennych tras, aczkolwiek początkowo dostępna jest tylko niewielka ich część, gdyż resztę odblokowujemy wraz z czynionymi postępami.

Wspomniane trzy tryby rozgrywki pozwalają nam łącznie na przejęcie kontroli nad ponad trzydziestoma rozmaitymi wehikułami. Szczególnie efektowne prowadzenie (dwadzieścia rodzajów możliwych do wykonania popisów kaskaderskich) powoduje przypływ dodatkowych punktów, które zazwyczaj przeznaczamy na uaktywnianie przeróżnych doładowań. Całość uzupełnia opcja multiplayer, dopuszczająca do rywalizowania maksymalnie czterech chętnych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fuel (2006): 12+

PC
XBOX