Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS5SwitchXSXPS4XONEPC
Okładka Freedom Planet 2 (PS5)
OkładkaFreedom Planet 2 (PS5)

Freedom Planet 2

Kontynuacja dwuwymiarowej platformówki z 2014 roku, opracowana przez studio GalaxyTrail. Fabuła koncentruje się na smoczycy imieniem Merga, której uwolnienie doprowadziło do wybuchu wojny o przyszłość krainy Ivalice.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Freedom Planet 2 Premiera

13wrz2022

PC

Freedom Planet 2 to dwuwymiarowa platformówka, kontynuacja gry Freedom Planet z 2014 roku. Oba tytuły opracowało studio GalaxyTrail.

Fabuła

Fabuła Freedom Planet 2 obraca się wokół potężnej smoczycy imieniem Merga, która ostatnie stulecia spędziła uwięziona na dnie oceanu. W momencie rozpoczęcia kampanii zostaje ona uwolniona i szybko doprowadza do wybuchu wojny o przyszłość całej krainy Avalice.

W grze powracają wszystkie trzy grywalne bohaterki znane z pierwszej części, czyli Lilac, Carol oraz Milla i każda z nich posiada unikalne zdolności specjalne. Dziewczyny są tym razem starsze i bardziej doświadczone, a ich motywacje nie zawsze są takie same i zdarzają się sytuacje, w których stają po przeciwnych stronach barykady.

Mechanika

Freedom Planet 2 pozostało dwuwymiarową platformówką, która koncentruje się na eksploracji map oraz toczeniu bitew za pomocą oferującego sporą swobodę akcji akrobatycznego systemu walki. Kampanię zaprojektowano tak, aby zapewniała dobrą zabawę zarówno graczom starającym się przebrnąć przez plansze w szaleńczym tempie, jak i tym preferującym powolne przeszukiwanie każdego skrawka mapy, w celu zgromadzenia wszystkich przedmioty.

Nie zabrało także licznych zmian i ulepszeń. Zamiast tradycyjnego systemu wybierania jednego z kilku poziomów trudności, gra pozwala zbierać specjalne kryształy umożliwiające modyfikację parametrów rozgrywki, takich jak ilość żyć czy siła ataków postaci. Dzięki temu gracze otrzymali opcję ułatwienia sobie przejścia najcięższych fragmentów, ale jednocześnie trzeba sobie na to zapracować eksploracją.

Inną nowością jest mechanika blokowania ataków za pomocą tarczy energetycznej. Bohaterki potrafią ją utrzymać tylko przez ułamek sekundy, więc właściwe wykorzystywanie tej mocy wymaga doskonałego refleksu. Ciekawym rozwiązaniem jest także system wskrzeszania postaci. Po tym jak nasza bohaterka polegnie nie zostajemy zmuszeni do powtarzania mapy od ostatniego punktu zapisu stanu gry. Zamiast tego otrzymujemy opcję zużycia jednego życia do odrodzenia postaci w tym samym miejscu, w którym padła. Jest to zwłaszcza przydatne w przypadku długich starć z bossami.

Kwestie techniczne

Pierwsze Freedom Planet zostało zaprojektowane tak, aby wiernie symulowało gry z Sega Mega Drive. W przypadku kontynuacji autorzy poszli inną drogą i opracowali tytuł, który nie jest ograniczony możliwościami tej 16-bitowej konsoli. Skutkiem tego jest nie tylko wyraźnie ładniejsza grafikę, ale również znacznie większe poziomy, gęściej wypełnione wrogami oraz interaktywnymi obiektami.

Ostatnia modyfikacja 4 kwietnia 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Freedom Planet 2: 12+

Freedom Planet 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows XP SP2
PC
PS5
XSX
PS4
XONE
Switch