Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Freedom Force vs the 3rd Reich (PC)

Freedom Force vs the 3rd Reich PC

Kontynuacja taktycznego cRPG rozgrywanego w czasie rzeczywistym.

RPG | TPP | II wojna światowa | taktyczne | superbohaterowie | RPG akcji

PC Windows
Okładka Freedom Force vs the 3rd Reich (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10marca2005

16stycznia2006

pudełko PL

Freedom Force vs. The Third Reich jest kontynuacją taktycznej gry akcji z elementami gatunku cRPG, opowiadającej o niezwykłych przygodach rozmaitych superbohaterów w latach sześćdziesiątych XX wieku. Tym razem fabuła przenosi nas do okresu II Wojny Światowej (1939-1945), abyśmy mogli za pomocą drużyny herosów zmieść z powierzchni Ziemi nazistowską III Rzeszę Niemiecką i jej głównego protektora imieniem Blitzkrieg. Oprócz niego trzeba pokonać także demonicznego reprezentanta Związku Sowieckiego o pseudonimie Red October i szereg pomniejszych sługusów Zła.

Po stronie Dobra pojawiło się kilku nigdzie nie pokazywanych dotąd awanturników (np. Black Jack i Green Genie), a dla kreatywnych użytkowników developerzy przewidzieli zaawansowaną opcję generowania postaci. Do tego dochodzi jeszcze rozszerzony (m.in. o dancing dead, whirlwind tour i Aztec mercy) wachlarz dostępnych mocy, jak również znacznie poprawiony system Sztucznej Inteligencji. Dość widocznemu przemodelowaniu uległ „silnik” renderujący trójwymiarowa oprawę wizualną, czyniący to teraz dużo lepiej (vide sposób niszczenia budynków i demolowania innych fragmentów wysoce interaktywnego wirtualnego środowiska). Całość uzupełnia usprawniony tryb zabawy wieloosobowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 338 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,99 PLN

Gry podobne do Freedom Force vs the 3rd Reich

Klasyfikacja PEGI Freedom Force vs the 3rd Reich

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Freedom Force vs the 3rd Reich

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 700 MB HDD
Freedom Force vs the 3rd Reich - recenzja gry
Freedom Force vs the 3rd Reich - recenzja gry

Recenzja 4 maja 2005, 10:28

Gra składa się z kampanii złożonej z serii misji. Misje są liniowe i jakkolwiek ambiwalentne uczucia mógłby budzić ten fakt, uważam, że w tym przypadku jest to rozwiązanie jednoznacznie pozytywne dla fabuły. Sęk w tym, że jest ona bardzo mocną stroną nowej FF. Jednocześnie jednak stanowi całość zakręconą bardziej niż słoik z dżemem i jakiekolwiek przetasowania mogłyby zepsuć efekt końcowy. Wybaczcie mi przy tejże okazji, że wyłamię się ze standardów i przybliżenie strony fabularnej gry ograniczę do lakonicznego: „Nasi bohaterowie przenieśli się w czasie w środek II Wojny Światowej, by stawić czoła rozpleniającemu się nazizmowi”. Odkrywanie tego, jaką rolę odegrali we wszystkim Starożytni Rzymianie i jak rozwinie się akcja, zostawiam Wam do samodzielnego zgłębienia. Jednocześnie dodam tylko – warto! :-)