Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCXBOX
Okładka Freaks!: Slammin' Traffic (PC)
OkładkaFreaks!: Slammin' Traffic (PC)

Freaks!: Slammin' Traffic

Zręcznościowe, dynamiczne wyścigi o humorystycznej tematyce, wyprodukowane przez studio Coyote Software. Pojazdy uzbrojone są w różnego rodzaju ‘dodatki’ będące najczęściej potężnym arsenałem mającym przelać szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Wyścigi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Freaks!: Slammin' Traffic Premiera

anulowana

XBOX

17lis2006

PC

Gry podobne do Freaks!: Slammin' Traffic

Pet Racer

Crazy Frog Racer 2

Jacked

Freaks! jest budżetową grą wyścigowo-zręcznościową, nastawioną na szybką i bezkompromisową rozgrywkę. Stworzona przez niezależne, francuskie studio developerskie Coyote Software i wydana w Polsce przez PLAY Publishing produkcja cechuje się dużą dawką humoru i kolorową, animowaną oprawą graficzną, sprawnie maskującą dosyć wysoką brutalność, która w czasie gry w znacznych ilościach emanuje z monitora.

Główną atrakcją omawianej pozycji są dynamiczne wyścigi, w trakcie których bez ograniczeń możemy wspomagać się różnego rodzaju akcesoriami dodatkowymi – przede wszystkim uzbrojeniem, w które wyposażone są dostępni w grze rajdowcy. Każdy z nich jest właścicielem unikalnego wehikułu, czasem niezwykle oryginalnego i niekoniecznie przypominającego sportowy bolid. By odnieść zwycięstwo, nie wystarczy jednak umiejętnie operować sterami i skutecznie atakować wrogów z broni palnej – oni bowiem również dysponują tymi umiejętnościami. Kluczem od zwycięstwa jest odpowiednie wykorzystanie ukształtowania terenu i elementów otoczenia. Zepchnięcie starającego się nas wyprzedzić rywala czy staranowanie zbyt ostrożnej konkurencji znacząco podnosi nasze szanse na osiągnięcie wysokiej lokaty. Każda z przygotowanych tras najeżona jest terenowymi niespodziankami i szybko przekonujemy się, iż największe problemy powodują nie tylko wozy przeciwników. Nie brakuje także gotowych do zebrania bonusów, których użycie w znaczący sposób może wpłynąć na sytuację panującą na torze.

Sterowaną przez nas maszynę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Jak na reprezentanta segmentu gier budżetowych, omawiany program cechuje się przyzwoitą oprawą graficzną, wykorzystującą częściowo technologię cel-shading i potrafiącą wyświetlać rozległe, aczkolwiek pozbawione wielkiej szczegółowości, przestrzenie. Pozwoliło to na ograniczenie wymagań sprzętowych i trafienie do szerszego grona odbiorców.

Zastosowano czysto zręcznościowy model jazdy i postawiono przede wszystkim na niezobowiązującą, przystępną rozgrywkę, bez konieczności długotrwałej nauki kontrolowania pojazdu. Dodatkowymi atutami programu jest wbudowany edytor tras, pozwalający graczom na stworzenie własnych poziomów. Nie zapomniano także o trybie multiplayer, pozwalającym na wspólną rozgrywkę dwóm graczom na jednym komputerze (podzielony ekran) lub ośmiu graczom jednocześnie za pośrednictwem sieci lokalnej oraz Internetu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Freaks!: Slammin' Traffic cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Freaks!: Slammin' Traffic: Odpowiednia dla każdego wieku.

Freaks!: Slammin' Traffic Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1
  • 5 GHz
  • 512 MB RAM
  • akcelerator 3D
  • 500 MB na HDD
  • Windows XP/2000
PC
XBOX