Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Framing Dawes (PC)
OkładkaFraming Dawes (PC)

Framing Dawes PC

Framing Dawes to ręcznie rysowana gra przygodowa typu point and click od niewielkiego studia Jinx-It Games. Alternatywne światy, klątwy i inspiracja Alicją w Krainie Czarów to niektóre elementy tej historii utrzymanej w klimatach mrocznego fantasy.

Przygodowe | point-and-click | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Framing Dawes Premiera PC

październik2021

Steam

październik2021

producent: Jinx-It Games wydawca: Jinx-It Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Framing Dawes

Sanitarium

Fran Bow

Little Misfortune

Framing Dawes to produkcja spod skrzydeł niezależnego studia Jinx-It Games, opowiadająca o nastolatce, która została przeklęta, wskutek czego zaplątana jest w ciąg pełen dziwnych incydentów obejmujących porwania, zjawiska paranormalne i zaginięcie małego chłopca. Groteskowa i mroczna historia utrzymana jest w konwencji typowej dla gier przygodowych typu point and click.

Fabuła

W grze wcielamy się w Bay Dawes, nastolatkę, która została przeklęta. Pewnego dnia budzi się, nie pamiętając niczego z przebiegu ostatnich 24 godzin, a na domiar złego jej królik wstał z martwych, zaś mama została porwana; wydaje się, że nie może być gorzej. A jednak. Okazuje się, że ze szpitala psychiatrycznego zniknął mały chłopiec i to właśnie ona jest podejrzewana o jego porwanie i zamordowanie. Bay nie pozostaje więc nic innego jak na własną rękę przeprowadzić śledztwo i sprowadzić chłopca całego i żywego, by oczyścić się z zarzutów i uwolnić mamę przetrzymywaną jako zakładniczkę. Ma na to jednak jedynie czas do końca dnia. I tak rozpoczyna się przygoda Bay i jej króliczka-zombie Dinka, która zabierze ich w podróż do ukrytego magicznego świata, gdzie wszystko jest możliwe.

Autorka gry nie ukrywa, że inspiracje czerpała chociażby z Alicji w Krainie Czarów Lewisa Carrolla, twórczości Tima Burtona czy mitologii.

Mechanika

Framing Dawes podzielona jest na trzy segmenty, w których trakcie w sposób typowy dla przygodówek typu point and click eksplorujemy rozmaite lokacje, czy to na pieszo, czy w latającej wannie; rozmawiamy z barwnymi postaciami, jak chociażby wielkim borsukiem czy upiorną syreną; przy tym rozwiązujemy szereg zagadek i łamigłówek, do czego niezbędne jest łączenie zebranych przedmiotów w ekwipunku czy rzucanie zaklęć. Oprócz tego w czasie rozgrywki mamy możliwość chwilowej zmiany grywalnej postaci, czy to na królika Dinka, czy przetrzymywaną mamę bohaterki.

Kwestie techniczne

Framing Dawes to dwuwymiarowa, ręcznie rysowana produkcja o specyficznej, kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Framing Dawes: 16+