Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Foster's Home for Imaginary Friends: Imagination Invaders (NDS)

Foster's Home for Imaginary Friends: Imagination Invaders NDS

Prosta gra zręcznościowa, w bardzo wyraźny sposób odwołująca się do tytułowej kreskówki. Tym razem musimy uratować Panią Foster, pokonując jednocześnie agresywnych najeźdźców.

Zręcznościowe

Nintendo DS
Okładka Foster's Home for Imaginary Friends: Imagination Invaders (NDS)

producent: Sensory Sweep

wydawca: Midway Games

wydawca PL: CDP

Pomoc techniczna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

1listopada2007

21lutego2008

pudełko PL

Foster's Home for Imaginary Friends: Imagination Invaders jest niezbyt skomplikowaną zręcznościówką, przygotowaną głównie z myślą o najmłodszym odbiorcy. Gra ta w bardzo wyraźny sposób nawiązuje oczywiście do cieszącego się dużym powodzeniem serialu animowanego, emitowanego przez stację Cartoon Network, a w naszym kraju znanego jako „Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster”. Co ciekawe, nie jest to pierwsza próba przygotowania platformówki na bazie tej kreskówki. W 2006 roku na konsolę GameBoy Advance ukazał się już bowiem taki produkt. Imagination Invaders jest jednak zupełnie nowym tytułem, opracowanym wyłącznie na Nintendo DS. Za produkcję tej gry odpowiedzialne jest studio developerskie Sensory Sweep. Firma ta w przeszłości na DS-a opracowała między innymi takie gry jak Tom and Jerry Tales, czy Justice League Heroes.

W opisywanej grze, zgodnie z tym co może sugerować jej tytuł, mamy do czynienia z inwazją zabawnie zaprojektowanych najeźdźców z innych planet – Space Nut Boogies. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad postacią Blooregarda "Bloo" Q. Kazoo. Wyruszamy na ratunek doskonale znanej z kreskówki Pani Foster. Staruszka przetrzymywana jest przez najeźdźców, pragnących wejść w posiadanie „Najcenniejszej rzeczy we wszechświecie”. Naszym zadaniem jest oczywiście pokrzyżowanie ich planów i uratowanie sympatycznej osóbki. Cała zabawa rozgrywa się tym razem na terenie posiadłości Pani Foster. Odwiedzamy więc wiele różnych pomieszczeń, między innymi strych czy kuchnię.

Istotną rolę odgrywają napotykani w trakcie zabawy przyjaciele sterowanego przez gracza Bloo – Wilt, Eduardo, czy Mac. Postaci te pomagają w wykonywaniu powierzonych przez grę zadań. Od wielu z tych osób możemy także otrzymać odpowiednio premiowane zadania dodatkowe, których wykonywanie nie jest jednak obowiązkowe. W trakcie zabawy zajmujemy się przede wszystkim odwracaniem uwagi napotykanych wartowników. Musimy także neutralizować ich systemy bezpieczeństwa, rozwiązując niezbyt skomplikowane zagadki logiczne. Ponadto sterowana postać może odnaleźć dodatkowe przedmioty, dzięki którym możliwe stanie się działanie w przebraniu. Z myślą o posiadaczach konsolki DS przygotowano wiele interesujących mini-gier, obsługiwanych w całości przy wykorzystaniu ekranu dotykowego. Oprawa wizualna prezentuje typowy dla tego typu zręcznościówek poziom wykonania. Całość utrzymana została naturalnie w stylu graficznym, doskonale znanym z kreskówki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.1 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Gry podobne do Foster's Home for Imaginary Friends: Imagination Invaders

Klasyfikacja PEGI Foster's Home for Imaginary Friends: Imagination Invaders

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Nowe informacje na temat gier zapowiedzianych przez Midway Games
Nowe informacje na temat gier zapowiedzianych przez Midway Games

wiadomość29 czerwca 2007

Zaledwie wczoraj poinformowaliśmy Was, że firma Midway Games szykuje kilka tytułów dedykowanych konsolom ze stajni Nintendo. Mieliśmy już okazję przekazać pewne dane na temat dwóch z nich: Ultimate Mortal Kombat 3 dla NDS i Cruis'n w wersji dla Wii. Natomiast dzisiaj chcielibyśmy przedstawić otrzymane informacje odnośnie Bee Game i Foster's Home for Imaginary Friends.