Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3PSV
Okładka Foosball 2012 (PS3)

Foosball 2012

Zręcznościowa gra o tematyce sportowej, która stanowi adaptację popularnych piłkarzyków, nazywanych często również piłką stołową lub trambambulą. Autorzy przygotowali dziewięć typów stołów i sześć rodzajów piłeczek. Nie zabrakło też opcji wykonywania trików.

Sportowe | trambambula/piłkarzyki | multiplayer | PlayStation Move | funkcje cross-platform | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Foosball 2012 (PS3)

data premiery gry:

24lip2012

PS3 PSV

Foosball 2012 to sportowa zręcznościówka będąca wirtualną wersją popularnej gry stołowej piłkarzyki, znanej również jako trambambula. Jest to produkcja autorstwa czeskiego studia Grip Games, które specjalizuje się w tworzeniu wieloplatformowych projektów na konsole firmy Sony. Wśród dokonań tego zespołu znajduje się m.in. postapokaliptyczna platformówka One Epic Game, logiczna The Impossible Game oraz strzelanka MiniSquadron.

Zasady zabawy są identyczne jak w pierwowzorze. Rozgrywka toczy się na niewielkich rozmiarów stole. Piłkę kontrolujemy za pomocą tzw. gilli, do których przymocowane są figurki zawodników. Gracze mogą ciągnąć, pchać lub obracać gillami, sterując tym samym plastikowymi piłkarzykami. Celem gry jest naturalnie strzelenie przeciwnikowi jak największej liczby goli.

Foosball 2012 to jeden z pierwszych konsolowych tytułów traktujących o tej dyscyplinie. Mimo to, autorzy nie potraktowali tego jako wymówki i zadbali o bogatą zawartość swojego dzieła. Dlatego otrzymujemy dziewięć typów stołów i sześć rodzajów piłeczek. Nie zabrakło też opcji wykonywania trików. Fizyka rozgrywki została starannie opracowana, tak aby zapewnić wysoki realizm zabawy. Sterowanie odbywa się za pomocą ekranu dotykowego lub analogów. Twórcy przygotowali tryb dla pojedynczego gracza nazwany The World Tour, w którym podróżują oni po świecie, aby zmierzyć się z prawie trzydziestoma przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Dostępna jest też opcja multiplayer pozwalająca na wspólną zabawę (lokalnie lub przez sieć) maksymalnie czterem osobom.

Gra wydana została na PlayStation 3 oraz PlayStation Vita i użytkownicy obu tych konsol mogą bawić się wspólnie w trybie multiplayer. Wprowadzona została też synchronizacja danych pomiędzy obiema wersjami. Co godne pochwały, zakup jednej z edycji zapewnia nam darmowy dostęp również do drugiej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Foosball 2012

Klasyfikacja PEGI Foosball 2012

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Foosball 2012

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Move, PlayStation Network

PlayStation Vita

PlayStation Vita

Wykorzystuje: PlayStation Network

Zapowiedziano grę Foosball 2012, czyli wirtualną trambambulę
Zapowiedziano grę Foosball 2012, czyli wirtualną trambambulę

wiadomość23 marca 2012

Studio Grip Games zapowiedziało projekt Foosball 2012. Będzie to przeznaczona na konsole firmy Sony symulacja popularnych piłkarzyków.

PS3
PSV