Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3PSV
Okładka Top Darts (PSV)
OkładkaTop Darts (PSV)

Top Darts

Symulacyjna produkcja sportowa, w której bierzemy udział w grze w popularne rzutki. Tytuł został wydany najpierw na PlayStation 3, by z czasem ukazać się na przenośnej konsoli PlayStation Vita. Oprócz możliwości samotnej zabawy dostępne są także tryby rozgrywki dla wielu graczy.

Sportowe | PlayStation Move | obraz w 3D | tytuły ekskluzywne PlayStation

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Top Darts Premiera

21gru2010

PS3

22lut2012

PSV

Gry podobne do Top Darts

FIFA 13

Foosball 2012

Hustle Kings

Top Darts jest sportową produkcją traktującą o grze w rzutki. Dzięki niej możemy przenieść się do jednego z wielu salonów, by samotnie lub ze znajomymi porzucać do tarczy rywalizując na punkty. Za stworzenie gry odpowiedzialne jest studio Devil’s Details, które wprowadziło obsługę kontrolerów PlayStation Move do wersji na PlayStation 3. Z kolei posiadacze edycji PlayStation Vita wykorzystują walory dotykowego sterowania.

Gracze mogą konkurować w dziewięciu klasycznych grach w lotki, takich jak choćby 501, Zegar, czy Dziewięć Żyć. Zabawę można sobie jednak urozmaicić w typowo zręcznościowych trybach. Jednym z nich jest Alien Attack, gdzie należy zdobyć jak najwięcej punktów, zanim Obcy dotrą do samego środka tarczy. Oprócz pojedynczych zmagań nie mogło zabraknąć miejsca dla szeregu turniejów, w których na przestrzeni wielu spotkań rywalizujemy o zwycięstwo z innymi uczestnikami zawodów. Całość została wzbogacona o szereg różnorodnych wyzwań, opierających się na celności, limicie czasowym lub docelowym wyniku.

Uwagę zwraca ciekawie rozwiązane sterowanie. O ile możliwa jest zabawa z użyciem tradycyjnych przycisków, tak główną atrakcją wersji na PlayStation 3 jest sterowanie za pomocą PlayStation Move. Przy odrobinie treningu rzuty mogą stać się w ten sposób jeszcze bardziej precyzyjne, co ostatecznie w pozytywny sposób odbija się na osiąganych rezultatach. Z kolei edycja na PlayStation Vita korzysta z możliwości oferowanych przez ekran dotykowy. Siła każdego rzutu zależy od tego, z jak dużym zamachem przeciągniemy palcem po wyświetlaczu przenośnej konsoli.

Oprawa graficzna z pewnością nie jest pokazem możliwości obu platform docelowych. Zamierzeniem twórców było jedynie to, aby gra wyglądała estetycznie i przejrzyście. W kwestiach technicznych należy zwrócić uwagę na fakt, że grając z konsolowym przeciwnikiem jesteśmy zmuszeni odczekać, aż ten odda wszystkie rzuty. Między innymi dlatego największa atrakcją jest walka ze znajomymi, kiedy również musimy czekać na swoją kolej, ale możemy to robić przy równoczesnym udziale przyjaciół. Co ciekawe, bawić się ze sobą jednocześnie mogą użytkownicy obu wersji gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Wymagania wiekowe Top Darts: Odpowiednia dla każdego wieku.

Top Darts Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
PS3
PSV