Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Flying Corps (PC)

Flying Corps PC

Stworzony przez brytyjskie studio Rowan Software symulator lotu, rozgrywający się w realiach I wojny światowej. W grze możemy wziąć udział w czterech kampaniach, toczących się w latach 1917-18 we Francji i sprawdzić w akcji najsłynniejsze maszyny z tego okresu.

Symulacje | I wojna światowa | samoloty

PC Windows
Okładka Flying Corps (PC)

producent: Rowan Software

wydawca PL: Wydawnictwo Bauer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1września1997

20września1998

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Flying Corps jest symulatorem samolotów, przenoszącym graczy w realia I wojny światowej i pozwalającym wziąć udział w bitwach powietrznych toczonych we Francji w latach 1917-18. Za powstanie gry odpowiada specjalizujące się w grach symulacyjnych brytyjskie studio Rowan Software. Flying Corps czerpie wzorce z popularnych gier lotniczych, takich jak Red Baron, Knights of the Sky czy bardziej zręcznościowe Wings.

Produkcja oferuje nam cztery rozbudowane kampanie, bazujące częściowo na wydarzeniach historycznych. The Flying Circus i Battle of Cambrai odtwarzają wydarzenia z roku 1917, zaś Spring Offensive i Hat in the Ring rozgrywają się w ostatnich miesiącach I wojny światowej. W zależności od preferencji możemy wcielić się w skórę pilota niemieckiego, brytyjskiego lub amerykańskiego i sprawdzić w akcji najsłynniejsze maszyny z tego okresu, takie jak Sopwith Camel, Nieuport Scout, SPAD S.XIII, Fokker Dr.I czy Albatros D.III. Dodatkowo możemy wziąć udział w 8 niepowiązanych ze sobą misjach o rosnącym stopniu trudności, które doskonale sprawdzają się w celach treningowych.

Zakres wykonywanych przez nas misji jest bardzo szeroki – począwszy od patroli, mających na celu „wymiatanie” przestrzeni powietrznej z maszyn przeciwnika, po bombardowanie wrogich pozycji, ataki na cele naziemne, niszczenie balonów obserwacyjnych itp. W czasie działań wojennych możemy zostać ranni i spędzić kilka dni na ziemi, bądź zakończyć żywot w niekontrolowanym korkociągu i błysku eksplozji. Możemy też sprawdzić się jako dowódca dywizjonu, wyznaczając pilotów do poszczególnych misji, ustalając szyk eskadry itd.

Flying Corps skierowany jest zarówno dla zatwardziałych fanów komputerowych symulacji, jak i początkujących graczy. Autorzy pozostawili nam bardzo szerokie możliwości konfiguracji realizmu gry, włącznie z tzw. „blackoutem” czyli chwilową utratą wzroku lub nawet przytomności podczas przeciążeń. Możemy włączyć lub wyłączyć nieśmiertelność i zdecydować np. o tym, czy nasza maszyna ma reagować na wytwarzane przez śmigło prądy powietrza lub porywy wiatru.

Produkcję Rowan Software cechuje znakomita oprawa. W grze starannie oddano odgłosy silników, a także efekty strzałów, rykoszetów, wybuchy bomb i eksplozje. Trójwymiarowa grafika dokładnie oddaje rzeczywiste ukształtowanie terenów w okolicy Verdun oraz rzeki Sommy i jest okraszona wieloma efektami wizualnymi, wykorzystującymi możliwości najnowszych kart graficznych. Posiadacze mocniejszych maszyn mogą uruchomić grę nawet w rozdzielczości 1600x1200. Nie zapomniano też o wsparciu dla szerokiej gamy kontrolerów, dedykowanych dla symulatorów lotniczych. Warto odnotować, iż późniejsza reedycja gry, wydana pod nazwą Flying Corps Gold – prócz szeregu dodatków wzbogacona została także o obsługę akceleratorów grafiki 3Dfx.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 12  

Nośnik: 1 CD

Cena gry w dniu premiery: 14,99 PLN

Wymagania wiekowe Flying Corps

12+

Wymagania sprzętowe Flying Corps

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 90 MHz
  • 16 MB RAM
  • 5 MB HDD
  • DOS/Windows 95