Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Floor Plan 2 (PC)

Floor Plan 2 PC

Floor Plan 2 jest kontynuacją humorystycznej gry logicznej od niezależnego studia Turbo Button. Raz jeszcze podróżujemy windą po piętrach budynku, w istocie będących osobnymi światami wypełnionymi zagadkami.

Logiczne | FPP | humorystyczne | Oculus Rift | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

PC Windows
Okładka Floor Plan 2 (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

1kwietnia2021

1kwietnia2021

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Floor Plan 2 to kontynuacja humorystycznej gry logicznej wykorzystującej technologię rzeczywistości wirtualnej. Pierwsza część ukazała się w 2016 roku za sprawą studia Turbo Button, które stworzyło także drugą odsłonę serii.

Fabuła

Historia Floor Plan 2 obraca się wokół kolejnego nieszczęśnika mającego problem z windą, tak jak miało to miejsce w pierwszej odsłonie serii. Tym razem jest to świeżo zatrudniony pracownik wielkiej spółki, którego pierwszym zadaniem jest odzyskanie zaginionego i bardzo cennego skarbu. Dobra wiadomość jest taka, że jest on w pobliskim budynku. Zła: wnętrze tej konstrukcji niespecjalnie przejmuje się czasem i przestrzenią: każde piętro, do którego dojedziemy windą, to osobny świat, a tubylcy nie rozumieją naszego języka.

Mechanika

Drugie Floor Plan podąża śladami poprzedniczki także w zakresie rozgrywki, luźno nawiązując do tzw. escape roomów. Jak w innych produkcjach VR, akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP), przy czym nie mamy tu możliwości swobodnego poruszania się. Zabawa sprowadza się do jeżdżenia windą po kolejnych piętrach i rozwiązywaniu niepoważnych zagadek o różnym stopniu skomplikowania. Raz ukończone wyzwania możemy sprawdzić ponownie, aczkolwiek w znacznie zmienionej formie.

Kwestie techniczne

Każde piętro w Floor Plan 2 to osobny świat: znajdziemy tu m.in. pseudoprehistoryczną krainę z jaskiniowcami, dyskotekę oraz kosmiczną bazę przyszłości. Oprawa wizualna pozbawiona jest większych detali, ale wyróżnia się unikatowym projektem, szczególnie jeśli chodzi o modele postaci, budzących luźne skojarzenia z kreskówkami, a miejscami z serialami kukiełkowymi.

Jak w przypadku każdej produkcji VR, do zabawy z Floor Plan 2 niezbędne jest podłączenie zestawu rzeczywistości wirtualnej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Floor Plan 2

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Floor Plan 2

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 10