Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4PC
Okładka I Expect You to Die 2 (PS4)

I Expect You to Die 2

I Expect You to Die 2: The Spy and the Liar

I Expect You To Die 2 to druga odsłona humorystycznej gry logicznej w stylu escape room stworzonej z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Za produkcję ponownie odpowiada studio Schell Games znane z tytułów tworzonych na VR.

Logiczne | FPP | szpiegowskie | elementy przygodowe | indie | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Okładka I Expect You to Die 2 (PS4)

data premiery gry:

2021

PC PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

 I Expect You To Die 2 to druga część serii, kontynuująca losy specjalnego agenta. Tym razem musimy przechwycić sztuczną inteligencję niezbędną do przejęcia kontroli nad światem przez nieobliczalnego Zoraxisa. Za stworzenie i wydanie produkcji odpowiada studio Schell Games mające na swoim koncie Until You Fall czy HoloLAB Champions.

Fabuła

W I Expect You To Die 2 wcielamy się w specjalnego agenta. Przed nami misja pod przykrywką obejmująca infiltrację bazy wroga - niejakiego Doktora Zoraxisa - gdzie przechowuje on sztuczną inteligencję, która jak wynika z wywiadu, może stanowić klucz do ziszczenia jego nikczemnego planu o przejęciu całkowitej władzy na Ziemi. Korzystając z naszych specjalnych zdolności, musimy przechwycić owo AI i poznać szczegółowe plany doktorka. Okazuje się jednak, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, niż mogło się wydawać.

Mechanika

I Expect to Die 2 to stworzona z myślą o wirtualnej rzeczywistości produkcja, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Przed nami infiltrowanie pomieszczeń i unikanie zastawionych na intruzów pułapek, tutaj przedstawionych w formie licznych łamigłówek typowych dla escape roomów. Do ich rozwiązania nie raz niezbędne okaże skorzystanie z naszych specjalnych gadżetów i umiejętności bohatera, w tym telekinezy pozwalającej manipulować przedmiotami.

Tak jak poprzedniczka, tak i ta produkcja nie szczędzi graczom wymyślnych zgonów na każdym kroku. W przeciwieństwie jednak do innych tytułów gra nie posiada checkpointów i jeśli zginiemy, to czeka nas zaczynanie zabawy od nowa. Stanowi to klucz rozgrywki, która oczekuje od nas nauki schematów kryjących się za konkretnymi łamigłówkami metodą prób i błędów.

Kwestie techniczne

I Expect You To Die 2 to w pełni trójwymiarowa produkcja w klimatach Jamesa Bonda z budującą napięcie ścieżką dźwiękowa. Do działania gra wymaga posiadania gogli do VR.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe I Expect You to Die 2

12+

Wymagania sprzętowe I Expect You to Die 2

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza
  • Windows 10
PC
PS4