Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Flight Unlimited 2K18 (PC)

Flight Unlimited 2K18 PC

Symulator lotu, w którym pilotujemy awionetki, wielkie samoloty pasażerskie, a także nowoczesne myśliwce i bombowce. Samoloty możemy prowadzić w misjach, które zabierają nas m.in. w okolice wyspy więziennej Alcatraz lub mostu Golden Gate.

Symulacje | samoloty

PC Windows
Okładka Flight Unlimited 2K18 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Aktualizacja: Gra zadebiutowała w programie Steam Early Access 20 lipca 2017 roku. Po kilku miesiącach deweloper zaprzestał jej dalszego rozwoju.

Flight Unlimited 2K18 to przeznaczony na urządzenia PC symulator lotniczy, w którym możemy zasiąść za sterami maszyn zarówno cywilnych, jak i wojskowych, aby następnie pilotować je w trybie lotu swobodnego lub misjach inspirowanych serią GTA.

Tytuł i tematyka produkcji nawiązują do kultowej serii Flight Unlimited, którą w latach dziewięćdziesiątych tworzyło studio Looking Glass Technologies (twórcy serii Thief oraz System Shock). Autorzy omawianego tytułu z grupy Flight Systems LLC nie mają jednak nic wspólnego z tamtym studiem: Flight Unlimited 2K18 to następca Flight Unlimited Las Vegas oraz Flight Unlimited 2K16, które najpierw pojawiały się na platformach mobilnych, a dopiero później na komputerach PC.

Mechanika

Flight Unlimited 2K18 jest przystępnym, ale też dość realistycznym symulatorem lotu. Podczas pilotowania dostępnych statków powietrznych gracz musi brać pod uwagę rzeczywiste czynniki, takie jak ciąg, siła nośna, opór powietrza itp. Wśród dwudziestu pięciu dostępnych maszyn występują znaczące różnice w zakresie masy, zwrotności, czy też systemu napędowego. Prowadzenie samolotu pasażerskiego Boeing 747 jest zdecydowanie odmiennym doświadczeniem od pilotowania myśliwca F-22 czy też powolnej motolotni.

Określone misje stawiają przed nami większe wyzwania niż tylko utrzymanie się w powietrzu. Bywa, że lot zaczynamy w sytuacji utraty sterowności lub z uszkodzonymi silnikami i musimy opanować maszynę, zanim nastąpi katastrofa. Innym razem naszym zadaniem może być wylądowanie w niecodziennym, trudno dostępnym miejscu, np. na moście. Mamy też okazję przetestować nasze umiejętności walki lotniczej w scenariuszach drugowojennych oraz wziąć udział w historycznych misjach szpiegowskich.

Ciekawym elementem gry jest możliwość inscenizowania potyczek multiplayer, w których ścierają się tak odmienne maszyny jak myśliwiec odrzutowy F-18 i awionetka Cessna 172. Dzięki specjalnemu systemowi wyrównywania szans bitwy te nie są tak niesprawiedliwe, jak można by oczekiwać.

Tryby rozgrywki

Flight Unlimited 2K18 oferuje tryb lotu wolnego, w którym możemy przemierzać dostępne lokacje bez konkretnego celu, tryb kampanii zawierający ok. 50 misji o różnorodnej tematyce (wojskowe loty zwiadowcze, ewakuacja więźnia z wyspy Alcatraz), a także tryb multiplayer, w którym dzięki specjalnemu systemowi wyrównywania szans przestarzałe lub cywilne maszyny mogą walczyć z nowoczesnymi myśliwcami na równych zasadach.

Kwestie techniczne

Flight Unlimited 2K18 oferuje wybór pomiędzy wygodną perspektywą trzecioosobową, a immersyjnym widokiem z wnętrza szczegółowo wymodelowanego kokpitu. Lokacje takie jak San Francisco i Las Vegas zostały zrekonstruowane przy użyciu wysokiej jakości zdjęć satelitarnych. Na poziom realizmu pozytywnie wpływają efekty pogodowe oraz cykl dnia i nocy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 2.5 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Flight Unlimited 2K18

odpowiednia dla każdego wieku