Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOXPS2
Okładka Final Fight: Streetwise (XBOX)
OkładkaFinal Fight: Streetwise (XBOX)

Final Fight: Streetwise

Final Fight: Streetwise to pozycja należąca do gatunku tzw. chodzonych bijatyk. Nowoczesna odsłona starej, ale jarej serii arcade’owych bijatyk została przygotowana przez słynną firmę Capcom znaną z takich serii, jak Resident Evil, Mega Man, czy Maximo.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Final Fight: Streetwise Premiera

28lut2006

PS2 XBOX

producent: Capcom wydawca: Capcom wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Gry podobne do Final Fight: Streetwise

Grand Theft Auto: San Andreas

Def Jam: Fight for NY

The Warriors

Final Fight: Streetwise to pozycja należąca do gatunku tzw. chodzonych bijatyk. Nowoczesna odsłona starej, ale jarej serii arcade’owych bijatyk została przygotowana przez słynną firmę Capcom znaną z takich serii, jak Resident Evil, Mega Man, czy Maximo.

W grze przejmujemy kontrolę nad pewnym siebie osiłkiem, ukrywającym się pod nazwiskiem Kyle Travers. Osobnik ten jest bratem słynnego Cody’ego, głównego aktora pierwszej części gry, reaktywowanej na konsoli Game Boy Advance. Jak to zwykle bywa w przypadku takich pozycji, fabuła nie jest najwyższych lotów. Naszym zadaniem jest wybicie wszystkich szumowin z terenów należących do Metro City. Nie brakuje także nawiązań do automatowej wersji gry z roku 1989. Od czasu do czasu z pomocą przychodzą nam historyczni bohaterowie, tj. Haggar, Ryu oraz oczywiście Cody. Mimo wszystko przez większą część zabawy walczymy bez żadnej obstawy.

Podstawowym słowem w świecie Final Fight jest „respekt”. Dzięki wygrywanym walkom (na ulicy w grupie, jak i w specjalnych spotkaniach jeden na jednego) budujemy naszą pozycję w świecie stworzonym na potrzeby gry. Objawia się to pomocą jaką z miła chęcią oferują nam zwykli, spotykani obywatele. Wysoki poziom respektu wywołuje również strach wśród naszych przeciwników. Dzięki zdobywanym pieniądzom mamy możliwość nauczenia naszej postaci nowych, specjalnych ruchów, a także zaopatrzenie jej w narzędzia zagłady – kije, noże, pistolety, karabiny, granaty. Firma Capcom na potrzeby Final Fight: Streetwise stworzyła zupełnie nowy silnik, który pozwala nam na niesamowicie efektywne wykorzystanie wszystkich umiejętności jakie posiadają postaci sterowane przez nas oraz przez konsolę. Do naszej dyspozycji oddano kilkadziesiąt kombosów, kontrataków, przechwytów i rzutów, które możemy wykorzystać w walce z wieloma zróżnicowanymi przeciwnikami.

Capcom stworzyła dla nas niesamowicie realistyczne miasto, pełne zakamarków i podejrzanych budynków pełniących funkcje pralni brudnych pieniędzy, nocnych barów lub zwyczajnych melin zapełnionych byłymi członkami klubu AA. Gra jest nieliniowa, co objawia się możliwością swobodnego podejmowania się kolejnych zadań w kolejności, którą tylko my uznamy za słuszną. Final Fight: Streetwise oferuje nam dźwięk w standardzie Dolby Pro Logic II, dzięki czemu wszelkie odgłosy, trafiające do naszych uszu, są niezwykle sugestywne.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Final Fight: Streetwise

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Final Fight: Streetwise Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PS2
XBOX