Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4XONE
Okładka Final Fantasy XV Multiplayer: Comrades (PS4)

Final Fantasy XV Multiplayer: Comrades

Samodzielna wersja rozszerzenia dla Final Fantasy XV zatytułowanego Comrades, które wprowadziło do gry zupełnie nowy tryb kooperacyjnej zabawy wieloosobowej. Akcja rozgrywa się przed finałem podstawowej wersji gry.

Akcji | TPP | fantasy | science fiction | kooperacja | RPG akcji | jRPG

Okładka Final Fantasy XV Multiplayer: Comrades (PS4)

data premiery gry:

13gru2018

PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Final Fantasy XV Multiplayer: Comrades jest samodzielną edycją Comrades - rozszerzenia do wydanej w 2016 roku gry jRPG Final Fantasy XV, które wzbogaciło ją o tryb kooperacyjny. Za produkcję odpowiada japońska firma Square Enix.

Fabuła

Akcja Final Fantasy XV Multiplayer: Comrades rozpoczyna się w sześć miesięcy po wydarzeniach przedstawionych w trzynastym rozdziale Final Fantasy XV. Cały świat spowiła ciemność, a ludzie zmuszeni są walczyć o przetrwanie w odizolowanych miastach, obleganych przez hordy potworów przemierzające opustoszałe drogi i pola. Gracze wcielają się w anonimowych członków królewskiej straży Lucis. Wraz z towarzyszami bronią ludzi przez zagrożeniami w oczekiwaniu na powrót króla, który ma przywrócić światło światu. W trakcie przygody zadaniem strażników jest odnalezienie odłamków meteoru, mogących zapewnić zasilanie generatorom elektryczności używanym przez ludzkie posterunki.

Mechanika

Rozpoczynając zabawę w Final Fantasy XV Multiplayer: Comrades, tworzymy własnego bohatera, korzystając z rozbudowanego edytora postaci. Następnie gracze zostają przeniesieni do bazy w mieście Lestallum i zaczynają wykonywać misje. Dostępne jest kilka rodzajów zadań, które na ogół polegają one na pokonaniu konkretnych stworów, obronie pozycji lub eskorcie celu. Wykonując kolejne misje, nagradzani jesteśmy funduszami, które przeznaczamy na zakup nowego wyposażenia i strojów. W zabawie uczestniczyć mogą maksymalnie cztery osoby. Można stworzyć własną drużynę lub wyszukać gry zakładane przez innych.

Formuła rozgrywki nie uległa znaczącym zmianom w stosunku do Final Fantasy XV. System walki pozostał ten sam, choć nie możemy korzystać z wielu różnych broni naraz oraz z magii. Do poszczególnych rodzajów oręża, takich jak miecze, sztylety czy tarcze, przypisane jest jedno zaklęcie. Pozbawieni jesteśmy też możliwości przyzywania stworzeń („summonów”). Warto odnotować, że w samodzielnej wersji Comrades znajdziemy bronie, bossów oraz ubrania, których nie było w DLC.

Tryby gry

W Final Fantasy XV Multiplayer: Comrades możemy grać samotnie lub w towarzystwie maks. trójki innych graczy.

Kwestie techniczne

Final Fantasy XV Multiplayer: Comrades korzysta z map i lokacji zaprojektowanych na potrzeby oryginalnego Final Fantasy XV oraz jego dodatków. Zapożyczono również wiele potworów oraz elementów ekwipunku. Tym samym nie należy się spodziewać większych różnic w oprawie graficznej i designie – najwięcej nowinek znajdziemy w edytorze postaci, zawierającym dziesiątki opcji konfiguracyjnych, a także w zróżnicowanej i ogromnej garderobie naszego bohatera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 42,00 PLN

Gry podobne do Final Fantasy XV Multiplayer: Comrades

Klasyfikacja PEGI Final Fantasy XV Multiplayer: Comrades

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
XONE