Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3X360
Okładka Fighting Edition (PS3)

Fighting Edition

Pakiet gier przygotowany przez firmę Bandai Namco, w skład którego wchodzą trzy cieszące się uznaniem milionów graczy bijatyki – Tekken 6, Tekken Tag Tournament 2 i Soulcalibur V.

Bijatyki | pakiet | na 2 osoby | kooperacja

Okładka Fighting Edition (PS3)

data premiery gry:

19sty2015

PS3 X360

Fighting Edition to przygotowany przez koncern Namco Bandai Games specjalny pakiet, w skład którego weszły trzy legendarne bijatyki, należące do cieszących się od lat niesłabnącą popularnością serii Tekken oraz Soulcalibur:

Tekken 6. Ukazana w grze historia nawiązuje do wydarzeń z części piątej. Jin Kazama przejął tytuł swego pradziadka Jinpachiego Mishimy i objął dowództwo nad Mishima Zaibatsu. Na jego drodze do osiągnięcia władzy absolutnej stoi jedynie organizacja G Corporation, dowodzona przez jego ojca. Jak można się spodziewać, wkrótce ogłoszona zostaje szósta edycja turnieju King of Iron Fist Tournament. W grze możemy wcielić się w jednego z ponad czterdziestu bohaterów, w tym wszystkich występujących w Tekken 5: Dark Resurrection, a także ośmiu zupełnie nowych awanturników. Oczywiście każda z postaci posiada własny styl, bazujący na prawdziwych sztukach walki, takich jak między innymi karate, kung fu, judo, taekwondo, capoeira czy kickboxing. W mechanice zabawy nie zabrakło też pewnych innowacji, takich jak możliwość parowania ataków z wyskoku oraz tak zwany Rage System: kiedy poziom naszego życia spadnie do 5%, ranna postać wpada w szał i zadaje znacznie większe obrażenia. Ponadto twórcy umożliwili nam wykorzystywanie różnych przedmiotów, w zależności od tego co w danej chwili trzyma bohater otrzymuje dostęp do dodatkowych ciosów specjalnych.

Tekken Tag Tournament 2. Druga odsłona podserii marki Tekken, koncentrująca się na walkach kilkuosobowych, w których dzięki mechanice „tag” możemy zmieniać postacie, i stosować nowe taktyki, zmieniające przebieg walk. System ten pozwala przed każdym meczem wybrać dwóch wojowników i później korzystać z nich na przemian. Producent gry przygotował ponad 50 postaci, doskonale znanych z poszczególnych odsłon cyklu. W Tekken Tag Tournament 2 skoncentrowano się na poprawieniu i rozbudowaniu mechaniki podmiany zawodników. Teraz możemy wykonywać dwuosobowe rzuty, skomplikowane sekwencje ciosów, sekretne comba i wiele innych technik. Sporo z nich zapożyczono z poprzedniej części serii, czyli Tekken 6. Oprócz tego, w walce da się wykorzystać niektóre elementy aren, na przykład uderzając głową oponenta o mur.

Soulcalibur V. Piąta część popularnej serii bijatyk, w której autorzy przeprowadzili swoistą zmianę pokoleniową, oddając do dyspozycji graczy ponad 26 wojowników, w tym wielu zupełnie nowych. Zgodnie z trendem zapoczątkowanym w Soulcalibur II, w grze pojawili się również goście znani z innych gier, między innymi Ezio z serii Assassin's Creed. Tym razem głównymi protagonistami są Patroklos i Pyrrha, potomstwo Sophitii, wokół którego zbudowana została baza historii trybu Story. Oboje znaleźli się pod wpływem Soul Edge’a – o ile jedno z rodzeństwa walczy po stronie dobra, o tyle drugie reprezentuje zło. Wstępem do historii jest outro Siegfrieda Schtauffena z Soulcalibur IV, któremu ostatecznie udało się zwyciężyć Nightmare’a (i przy okazji pozbawić wszelkiej mocy miecze Soul Edge i Soul Calibur, występujące w "piątce" pod postacią krótkich mieczy).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 BD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 94,90 PLN

Gry podobne do Fighting Edition

Wymagania wiekowe Fighting Edition

16+

PS3
X360