Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Ferrari F355 Challenge (PS2)

Ferrari F355 Challenge PS2

Realistyczna gra wyścigowa, w której zasiadamy za sterami tytułowego modelu włoskiej marki. Do wyboru pięć podstawowych trybów zabawy, obejmujących między innymi mistrzostwa, a także 11 prawdziwych tras.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Ferrari F355 Challenge (PS2)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

24września2002

Ferrari F355 Challenge to wyjątkowo realistyczna gra wyścigowa, w której zasiadamy za sterami tytułowego samochodu, wyprodukowanego przez słynną włoską markę. Za opracowanie omawianej pozycji odpowiedzialny jest koncern SEGA. Ferrari F355 Challenge początkowo ukazał sie wyłącznie na automaty do gier. Ścigałka ta doczekała się jednak konwersji na konsolę Sega Dreamcast. Opisywana wersja przeznaczona na sprzęt firmy Sony stanowi bezpośrednie rozwinięcie wspomnianej edycji. Usprawnienia objęły w głównej mierze jakość oprawy audiowizualnej, gdyż kluczowe elementy programu pozostawiono bez większych zmian. Warto jednocześnie odnotować, iż Ferrari F355 Challenge posiada niezbyt rozbudowany tryb multiplayer dla dwóch osób. Pojedynki rozgrywane są oczywiście na podzielonym ekranie (tzw. split-screen).

Opisywana ścigałka charakteryzuje się wyjątkowo realistycznym modelem jazdy. Jeszcze przed przystąpieniem do właściwego wyścigu należy dokonać niezbędnych zmian w poszczególnych ustawieniach pojazdu. Istotną rolę odgrywa również bezbłędne pokonywanie kolejnych zakrętów, a także unikanie stłuczek z innymi zawodnikami. Wyścigi rozgrywane są na jedenastu prawdziwych torach wyścigowych. Lista przygotowanych obiektów obejmuje między innymi Monzę, czy też ulokowaną w Japonii Suzukę.

Autorzy omawianej gry zadbali o pięć podstawowych trybów zabawy, wśród których nie zabrakło pojedynków jeden na jednego, zwykłego wyścigu, czy też bardziej rozbudowanych mistrzostw. Na uwagę zasługuje także tryb o nazwie Great Driver Challenge, w którym gracz nagradzany jest za bezbłędną jazdę. Poziom SI komputerowych przeciwników stoi na bardzo wysokim poziomie. Na uwagę zasługują także rozbudowane wykresy i statystyki, wyświetlane po zakończeniu każdego przejazdu. Warto jednocześnie odnotować, iż w miarę kolejnych zwycięstw odblokowywane są różnorakie bonusy – ciekawe zdjęcia, czy też filmiki prezentujące tytułowy samochód w akcji. Oprawa wizualna Ferrari F355 Challenge stoi na stosunkowo wysokim poziomie. Tyczy się to w szczególności dokładnie odwzorowanych modeli samochodów, które biorą udział w kolejnych wyścigach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Ferrari F355 Challenge

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ferrari F355 Challenge

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci