Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360PC
Okładka Fear & Respect (PS3)

Fear & Respect

Któż nie zna firmy Rockstar i ich koronnych produkcji z serii Grand Theft Auto? Edge of Reality wyprodukowało bardzo podobną gatunkowo grę pt. Fear & Respect.

Akcji | TPP

Okładka Fear & Respect (PS3)

producent: Edge of Reality

wydawca: Midway Games

data premiery gry:

anulowana

PS3 X360 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Któż nie zna firmy Rockstar i ich koronnych produkcji z serii Grand Theft Auto? Edge of Reality wyprodukowało bardzo podobną gatunkowo grę pt. Fear & Respect.

Człowiekiem odpowiedzialnym za Fear & Respect jest John Singleton - twórca takich filmów jak Boyz N the Hood czy 2 Fast 2 Furious. Kolejną znaną osobistością, zatrudnioną przy grze jest bardzo popularny, amerykański raper - Snoop Dogg. Ten użycza głosu głównemu bohaterowi o imieniu Goldie. Postać ta właśnie wyszła z więzienia, a jej głównym zadaniem jest odbudowa swojej pozycji w mieście. Strzelaniny, uliczne bójki czy kradzieże samochodów, to chleb powszedni dla naszego gangstera.

Ciekawym elementem, którego nie uświadczyliśmy w innych grach tego typu, jest możliwość naszej ingerencji w fabułę. To poprzez podejmowane przez nas decyzje podczas rozgrywki historia się zmienia. To czy pomożemy przypadkowej osobie podczas misji czy nie, decyduje na przykład o tym, czy ona potem odpowiada nam tym samym w przyszłości. Z podobnymi sytuacjami spotykamy się tutaj na każdym kroku.

Miejscem zmagań Goldiego jest słoneczne Los Angeles. Autorzy chcąc urealnić rozgrywkę dokładnie odwzorowali wiele lokacji z Miasta Aniołów. Eksplorując je możemy spotkać Creenshaw, Compton czy Watts. Kolejnym precyzyjnie odwzorowanym elementem są bronie, których używamy do usuwania niepotrzebnych osób czy przedmiotów na naszej drodze. Jednak strzelanie nie jest jedynym możliwym sposobem eksterminacji przeciwników. Bardzo dużą rolę odgrywa również walka wręcz.

W Fear & Respect zaimplementowano system reputacji. Poprzez podejmowane przez nas decyzje otrzymujemy punkty „respektu” bądź „strachu”. To dzięki nim na ulicach jesteśmy postrzegani w odpowiedni sposób i czy „ziomkowie” słuchają się Goldiego ze względu na szacunek, czy ich bojaźń do niego, zależy wyłącznie od nas samych.

Fear & Respect od strony wizualnej przedstawia się bardzo podobnie do swoich „braci” ze stajni Rockstar. Wszystkie elementy otoczenia takie jak drzewa, budynki oraz obiekty ruchome (samochody czy ludzie) są bardzo szczegółowo wykonane. Muzyka w grze to oczywiście czarne rytmy hip-hopowe, doskonale budujące gangsterski klimat gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 87 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fear & Respect

18+

Wstrzymano prace nad Fear & Respect
Wstrzymano prace nad Fear & Respect

wiadomość2 marca 2006

Prezes firmy Midway – David Zucker – przyznał w wywiadzie udzielonym magazynowi Gamespot, że dalsze prace nad grą Fear & Respect zostały wstrzymane, a program, który po raz pierwszy zapowiedziany został w 2004 roku, nie ujrzy światła dziennego.

Powstanie kinowy odpowiednik gry Fear & Respect

wiadomość27 września 2004

Fear & Respect - nowa gra akcji/TPP w stylu GTA, Mafii czy True Crime: Streets of L.A, którą zapowiedzieliśmy raptem trzy dni temu - doczeka się kinowej adaptacji. Wytwórnia Paramount Pictures podpisała już stosowne porozumienie w tej sprawie z korporacją wydawniczą Midway Games.

Gangsterski świat w Fear&Respect

wiadomość24 września 2004

Ostatnimi czasy gry poświęcone gangsterskiej tematyce stały się bardzo popularne. Chyba większość z nas słyszała o całej serii GTA, Mafii czy True Crime: Streets of L.A. Wszystkie one stały się hitami i osiągnęły wielki finansowy sukces. Firma Midway Games Inc. postanowiła dołączyć do wąskiego grona developerów tego rodzaju produktów i rozpoczęła pracę nad Fear & Respect.

PS3
X360
PC