Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka FATE (2005) (PC)

FATE (2005) PC

FATE to komputerowa gra fabularna ze sporą ilością elementów akcji, zaprojektowana i zrealizowana w całości z myślą osobach, które nie mają czasu lub chęci, by poświęcić rozgrywce więcej niż kilkanaście minut lub góra godzinę dziennie.

RPG | RPG akcji

PC Windows
Okładka FATE (2005) (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23maja2005

FATE to komputerowa gra fabularna ze sporą ilością elementów akcji, zaprojektowana i zrealizowana w całości z myślą osobach, które nie mają czasu lub chęci, by poświęcić rozgrywce więcej niż kilkanaście minut lub góra godzinę dziennie (tzw. graczach przypadkowych). W odróżnieniu od produkcji o podobnym przeznaczeniu, które, niestety, nie zachwycają wykonaniem audiowizualnym, FATE może się poszczyć bardzo udaną trójwymiarową oprawą graficzną i nie gorszym udźwiękowieniem. Warto też odnotować, że tytuł ten dostrzeżono na targach E3 2005 i szereg branżowych magazynów (np. gamersinfo.net) przyznało mu swoje wyróżnienia.

Akcja gry rozgrywa się w standardowym świecie fantasy, pełnym magii i przeróżnych monstrów, smoków, trolli i tym podobnych (łącznie występuje tu ponad 100 bestii). Bohater, którego sami projektujemy wybierając takie parametry jak: imię, płeć, wygląd zewnętrzny czy siła; rozpoczyna swą przygodę w mieście Grove, pełniącym de facto rolę bazy wypadowej w całej grze. Na początku zabawy wyrusza stąd z zadaniem eksploracji starożytnych lochów i jaskiń położonych nieopodal, a po jego wykonaniu powraca, by przyjąć nowe zadanie od znajdujących się tu NPC-tów, sprzedać znalezione przedmioty, kupić nowe uzbrojenie itd. Prowadzony heros zyskuje doświadczenie w czasie walki, co przekłada się na dodatkowe punkty, które możemy rozdzielić pomiędzy jego bazowe współczynniki, m.in.: siłę lub zręczność. Zwiększają się również jego umiejętności we władaniu rożnymi typami broni czy posługiwaniu się czarami z określonej dziedziny magii.

Wszystkie lokacje przez jakie mamy okazję się przedzierać generowane są losowo, dlatego też praktycznie nie ma możliwości, aby ta sama wyprawa przybiegła dwa razy w ten sam sposób. Ponadto, wydawca gry, firma WildTangent, Inc. okresowo udostępnia w sieci Internet nowe mapy czy przedmioty. Ciekawym elementem naszych przygód jest też zwierzątko, które towarzyszy nam od początku zmagań, np. pies lub kot. Z czasem nabywa ono nowych umiejętności, a ponadto można go okresowo przemienić w potężnego potwora, który wspomoże nas w walce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 199 głosów czytelników.

Gry podobne do FATE (2005)

Wymagania wiekowe FATE (2005)

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe FATE (2005)

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • Windows 2000/98/ME/XP
  • 16MB akcelerator 3D

U.V. Impaler Ekspert 1 stycznia 2011

Fate to przyzwoity produkt, który bardzo przypadł mi do gustu. Nie jest on w żadnej mierze rewolucyjny dla gatunku, ale oferuje kilka świeżych pomysłów. Przyznam szczerze, że kilka lat temu przypadł mi on do gustu bardziej, niż niedawno bliźniaczo podobny Torchlight.

8.0