Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Farm Frenzy: Ancient Rome (PC)

Odlotowa Farma: Starożytny Rzym PC

Farm Frenzy: Ancient Rome

Spin-offowa odsłona popularnej casualowej serii Farm Frenzy. Akcja gry przenosi nas w realia starożytnego Rzymu, gdzie wcielając się w dzielną i zaradną Scarlet, zajmujemy się uprawą roli i hodowlą zwierząt, wytwarzając rozmaite dobra dla walczących w obronie Cesarstwa żołnierzy.

Strategiczne | ekonomiczne | casual | time management

PC Windows
Okładka Farm Frenzy: Ancient Rome (PC)

producent: Melesta Games

wydawca: Alawar

wydawca PL: Alawar

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11lutego2011

11lutego2011

pudełko PL

Farm Frenzy: Ancient Rome to kolejna z odsłon popularnej serii casualowych strategii time-management, spopularyzowanej przez białoruskie studio Melesta Games. Sukces trzeciej części gry przyczynił się do powstania jej wielu spin-offowych odsłon, poświęconych np. wędkowaniu, osadzonych w uniwersum Wikingów czy nawiązujących do popularnych animacji (Madagaskar, Epoka Lodowcowa). Tym razem autorzy postanowili przenieść swą wirtualną farmę w realia starożytnego Rzymu.

W grze wcielamy się w postać niejakiej Scarlet, której ukochany został powołany do armii i wyruszył na wojnę w obronie terytoriów Cesarstwa. Aby przyspieszyć powrót swojego wybranka, zaradna kobieta postanowiła zająć się uprawą ziemi i dostarczać walczącym żołnierzom niezbędnych zapasów pożywienia, by w ten sposób przyczynić się do jak najszybszego zakończenia wojny. Rolą gracza jest pomóc dzielnej Scarlet w jej chwalebnej misji.

Na przestrzeni 90 zupełnie nowych poziomów zajmiemy się wszystkim tym, do czego przyzwyczaiła nas seria Farm Frenzy. Celem rozgrywki jest więc sprawne zarządzanie tytułową farmą, obejmujące uprawę pól oraz hodowlę rozmaitych gatunków zwierząt, takich jak gęsi, owce, krowy, psy czy koty. Wykorzystując ograniczone zasoby wody, musimy zadbać o nawadnianie łąk, które zapewnią pożywienie dla posiadanych zwierząt. W zamian za to, te obdarzą nas jajkami, mlekiem czy wełną, co pozwoli nam z kolei na wytwarzanie kolejnych dóbr, takich jak ciastka, ubrania itp. Uzyskane ze sprzedaży dóbr pieniądze pozwolą zainwestować w rozwój naszego gospodarstwa i zakup nowych zwierząt, przyczyniając się do szybszego tempa produkcji. W trakcie rozgrywki przyjdzie nam też stawić czoła agresywnym niedźwiedziom, próbującym zniszczyć nasze gospodarstwo. Każdy z etapów gry złożony jest z szeregu zadań, które musimy wykonać, mieszcząc się w wyznaczonym limicie czasowym. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy z poziomów rozgrywać wielokrotnie, starając się uzyskać jak najwyższy wynik punktowy.

Poza przeniesieniem akcji w całkiem nowe realia, Farm Frenzy: Ancient Rome wykorzystuje identyczną mechanikę rozgrywki, co poprzednie odsłony cyklu. Nie wyróżnia się też w istotny sposób pod względem oprawy graficznej i dźwiękowej. Na szczęście zabawę umilają nam typowe dla serii animowane cut-scenki i spora dawka poczucia humoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Odlotowa Farma: Starożytny Rzym

Wymagania wiekowe Farm Frenzy: Ancient Rome

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Odlotowa Farma: Starożytny Rzym

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, 1 GB RAM, 85 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8