Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360PS3WiiUPC
Okładka Falling Skies: The Game (X360)

Falling Skies: The Game

Opracowane przez niezależne studio Little Orbit taktyczne RPG akcji, którego fabułę osadzono w uniwersum znanym z telewizyjnego serialu science-fiction Falling Skies (znanym w Polsce jako Wrogie Niebo).

RPG | science fiction | taktyczne | seriale TV | elementy strategiczne | indie | RPG akcji

Okładka Falling Skies: The Game (X360)

data premiery gry:

30wrz2014

PC X360 PS3 WiiU
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Falling Skies: The Game jest taktyczną grą RPG, której akcja osadzona została w uniwersum koprodukowanego przez Stevena Spielberga telewizyjnego serialu science-fiction, znanego w naszym kraju jako Wrogie Niebo. Produkcja jest dziełem niezależnego studia deweloperskiego Little Orbit, znanego głównie za sprawą konsolowych adaptacji popularnych filmów animowanych, takich jak Barbie, Monster High, How to Train Your Dragon, Adventure Time czy Young Justice.

Podobnie jak wspomniany serial, także i gra koncentruje się na zmaganiach grupy ludzi, ocalałych po inwazji kosmitów, w wyniku której ginie większość populacji Ziemi. Ci którzy przetrwali ten swoisty Armageddon, organizują się w niewielkie ogniska ruchu oporu, próbując stawić czoła obcemu najeźdźcy. Współpracując z twórcami filmu, autorzy przenieśli do gry całą masę serialowych bohaterów, z których każdy ma swoją własną historię i prócz oczywistej chęci eliminacji obcych, kieruje się także rozmaitymi pobudkami osobistymi.

W grze wcielamy się w dowódcę jednego z niewielkich oddziałów ocalałych zwanego 2nd Massachusetts, biorąc udział w szeregu tajnych misji taktycznych, które – co ciekawe – generowane są losowo, zapewniając praktycznie nieskończoną liczbę wyzwań. W trakcie poszczególnych misji stawimy czoła nie tylko samym obcym, przybierającym formy skittersów bądź mechów, lecz również znajdujących się pod ich wpływem ludziom. W grze pojawi się też niejednokrotnie okazja do oswobodzenia zakładników, których możemy zrekrutować do naszego zespołu. Jak w każdej rasowej produkcji RPG, umiejętności naszych bohaterów możemy oczywiście ulepszać, wykorzystując szereg zarezerwowanych dla nich zdolności specjalnych oraz ulepszeń ekwipunku.

Mimo stosunkowo niewielkiego budżetu, jakim zwykle cechują się produkcje niezależne, twórcy ze studia Little Orbit dołożyli wszelkich starań, by wykreowane przez nich uniwersum odzwierciedlało świat oraz klimat serialu. Dodatkową atrakcją dla fanów jest udział w grze znanych z serialu aktorów, którzy użyczyli głosów swym wirtualnym odpowiednikom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,6 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Falling Skies: The Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Falling Skies: The Game

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 GT lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8
PC
X360
PS3
WiiU