Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWiiU
Okładka Factotum (WiiU)

Factotum WiiU

Gra logiczna, w której wcielamy się w pasażera statku kosmicznego.

Logiczne | TPP | science fiction | kosmiczne | statki kosmiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii U
Okładka Factotum (WiiU)

producent: TACS Games

wydawca: TACS Games

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WiiU:

20sierpnia2015

20sierpnia2015

Nintendo eShop

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Factotum jest grą logiczną, za której stworzeniem stoi niezależne studio TACS Games. Produkcja zadebiutowała na konsoli Nintendo Wii U, a jakiś czas później została wydana również na innych platformach, pod tytułem Factotum 90.

Fabuła

Factotum przenosi graczy w przyszłość, kiedy to loty międzygwiezdne stały się elementem codzienności. Główny bohater jest pasażerem statku kosmicznego; gdy okręt przemierzający głęboką przestrzeń kosmiczną zderzył się z tajemniczym obiektem, protagonista utknął na jego pokładzie. Nim jednak będzie mógł się zająć identyfikacją przeszkody, która spowodowała całe zamieszanie, jego nadrzędnym zadaniem jest przywrócenie zasilania i naprawa systemów podtrzymywania życia.

Mechanika

Wydarzenia, jakie rozgrywają się na statku, obserwujemy przez przestarzały, dwuekranowy terminal (F90 Walker Control Terminal), z poziomu którego bohater kontroluje dwa zdalnie sterowane roboty. To właśnie przy ich pomocy realizujemy postawione przed nami cele, rozwiązując kolejne zagadki logiczne i środowiskowe na przestrzeni trzydziestu zróżnicowanych etapów.

Do naszej dyspozycji oddano narzędzia pozwalające na uporanie się z większością problemów – oprócz magnetycznego ramienia, dzięki któremu możemy manipulować elementami otoczenia, w toku przygody wykorzystujemy również promienie energetyczne. W trakcie zmagań warto pamiętać również o tym, że kluczem do sukcesu w przypadku większości zagadek jest ścisła współpraca pomiędzy dwiema jednostkami. Nie należy też zapominać o licznych niebezpieczeństwach czyhających na naszych mechanicznych podopiecznych – zagrożenie stanowi dla nich nawet woda.

Kwestie techniczne

Niezależnie od platformy, Factotum cechuje się prostą oprawą graficzną. Uwagę zwraca jednak fakt, że podczas gdy sfera wizualna wersji przeznaczonej na konsolę Nintendo Wii U jest stylizowana na obraz wyświetlany przez monochromatyczne ekrany, edycja, która pojawiła się na pozostałych platformach pod tytułem Factotum 90, może się pochwalić znacznie szerszą paletą barw i zmienionym interfejsem użytkownika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Factotum

Wymagania wiekowe Factotum

odpowiednia dla każdego wieku