Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka eXtinction (2003) (PC)

eXtinction (2003) PC

eXtinction to rozbudowana gra zręcznościowo-platformowa, z licznymi elementami strzelanki. Fabuła programu przenosi śmiałków do odległej przyszłości, na skolonizowany układ planetarny Zeta 2.

Zręcznościowe | FPP

PC Windows
Okładka eXtinction (2003) (PC)

producent: CGS Software

wydawca: Merscom

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12grudnia2003

2października2004

pudełko PL

eXtinction to rozbudowana gra zręcznościowo-platformowa, z licznymi elementami strzelanki. Fabuła programu przenosi śmiałków do odległej przyszłości, na skolonizowany układ planetarny Zeta 2, którego mieszkańcy zostali zamienieni w marionetki pod wpływem wirusa obcych najeźdźców. Graczom przypada rola Nicka Nastera - wyszkolonego we władaniu każdym rodzajem broni Agenta Specjalnego Federacji Międzyplanetarnej. Rząd powierzył mu misję ocalenia świata, bohater zaś - targany chęcią zemsty, gdyż podczas incydentu na Zecie 2 stracił swoją całą rodzinę - bez wahania przystępuje do jego realizacji.

W sumie, autorzy przygotowali 30 różnych misji do wykonania (po pięć obszarów rozlokowanych w sześciu futurystycznych miastach). Na kolejnych etapach, jako jedna z 5 postaci, gracze mają za zadanie likwidować zastępy pojawiających się zewsząd przeciwników (zmutowani ludzie, etc.). Każdy większy etap gry kończy natomiast starcie z jednym z sześciu bossów - organizmami symbiotycznymi klasy trzeciej, jakie rządzą gigantycznymi metropoliami. Dopiero ich likwidacja może zatrzymać inwazję...

Do eksterminacji obcych oddano pokaźny arsenał broni - od uzi, strzelby, ckmu, laserów, broni plazmowej, wyrzutni pocisków tytanowych, po działo magmowe czy wyrzutnię fotonową. W plecaku Nicka znajduje się również specjalny generator, zapewniający ciągły przypływ energii, potrzebnej do posługiwania się wybranymi pukawkami czy znalezionymi na planszach: regeneratorami, spowalniaczami czasu czy wzmacniaczom obrażeń.

Rozgrywka cechuje się dużą dynamiką, nie dając rywalizującym dłuższej chwili wytchnienia. Wszystkie obiekty i modele, obecne w eXtinction, wykonano w pełnym trójwymiarze; świetnie prezentują się również: model oświetlenia czy efekty użycia broni/wybuchów. Obrazu całości dopełnia klimatyczna ścieżka dźwiękowa, składająca się z 17 utworów (ponad godzina słuchania).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Wymagania wiekowe eXtinction (2003)

16+