Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Evil Twin: Cyprien's Chronicles (PC)

Evil Twin: Kroniki Cypriena PC

Evil Twin: Cyprien's Chronicles

Evil Twin: Cyprien's Chronicles to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), wyprodukowana przez ekipę deweloperską studia In Utero. Gracz kieruje poczynaniami 10-letniego Cypriena.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Evil Twin: Cyprien's Chronicles (PC)

producent: In Utero

wydawca: Ubisoft

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17października2001

20grudnia2001

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Evil Twin: Cyprien's Chronicles rozgrywa się w całkowicie trójwymiarowym otoczeniu nocnych koszmarów. Jej bohaterem jest Cyprien, naiwny lecz rezolutny dziesięcioletni sierota, którego nieznane siły przeniosły w świat snu. Tej eterycznej krainie grozi wielkie niebezpieczeństwo. Jego źródło musimy odkryć, podróżując przez przerażające, koszmarne przestrzenie.

W trakcie wędrówki odnajdujemy przeróżne wskazówki prowadzące do celu. Równie pomocne w naszej misji są rozmowy z innymi postaciami. Aby uwolnić innych od wpływu mrocznej mocy, będziemy musieli również zmierzyć się ze straszliwymi potworami. W walce stajemy się wojownikiem – zwanym Super Cyprien. Otrzymujemy wówczas specjalne moce, które zwiększają nasze umiejętności bojowe. Oprócz trybu przeznaczonego dla jednego gracza, istnieje możliwość rozgrywki multiplayer dla dwóch osób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Evil Twin: Kroniki Cypriena

Klasyfikacja PEGI Evil Twin: Kroniki Cypriena

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Evil Twin: Kroniki Cypriena

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Evil Twin: Cyprien's Chronicles - recenzja gry
Evil Twin: Cyprien's Chronicles - recenzja gry

Recenzja 10 stycznia 2002, 09:55

Jeśli miałbym krótko scharakteryzować Evil Twin to powiedziałbym, że jest to gra platformowa (choć na pewno nie w takim znaczeniu tego słowa, jakie pamiętamy z lat 80-tych, czy 90-tych) z elementami przygodowymi. Jednak akcent tu został położony na dynamiczną akcję i bardziej liczy się zręczność palców niż liczba bruzd na płatach mózgowych :-). Moim zdaniem jest to zdecydowanie program, który nie broni się na PC, lecz jest grą na wskroś konsolową. Jednak wiadomo, że wydanie wersji „blaszakowej” wynika tylko i wyłącznie ze względów handlowych. Przerobienie kodu z PS2 na PC w momencie, kiedy cała grafika jest już gotowa, to praca wręcz banalna (oczywiście dla zespołu doświadczonych programistów), a kasa za sprzedanie praw na PC, to grubo powyżej stu tysięcy dolarów.Wiadomo więc, że nikt nie zrezygnuje z łatwego zarobku, bo skoro można poszerzyć działalność i jeszcze na tym zarobić, to czemu się przed takim milusim zabiegiem bronić? Z drugiej strony my, klienci, możemy zadać sobie pytanie, czy taką grę musimy kupić? I na to pytanie moja odpowiedź jest zdecydowanie negatywna. A dlaczego? Wydawałoby się przecież, że trójwymiarowa, dynamiczna gra o bajecznie rozbudowanej i kolorowej grafice powinna się bronić. A przynajmniej powinni ją polubić ci, których rajcują programiki zręcznościowe. W dodatku gra ma pewne elementy przygodowe, a więc Cyprien rozmawia z mieszkańcami świata Undabed, poszukuje pewnych przedmiotów, używa interesujących gadżetów, czy rozwiązuje dość proste zagadki. Jednak od Evil Twin, poza ładną grafiką, należy wymagać grywalności. W zręcznościówkach ten właśnie aspekt jest decydujący. W końcu nie liczymy tu na jakieś sensacyjne zwroty akcji, niesamowicie błyskotliwe dialogi, czy zawikłaną i intrygującą przygodę. A, niestety, w Evil Twin gra się bardzo trudno. I to z powodu technicznych niedopracowań.