Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Evil Dead: Endless Nightmare (AND)
OkładkaEvil Dead: Endless Nightmare (AND)

Evil Dead: Endless Nightmare

Hybryda pierwszoosobowej strzelanki i produkcji typu endless runner, osadzona w uniwersum kultowych filmów Martwe zło (ang. Evil Dead). Za stworzenie tego tytułu odpowiada firma Boomdash Digital (znana m.in. z Bubble Raider).

Akcji | FPP | FPS | horror | filmy | strzelanki | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Evil Dead: Endless Nightmare Premiera

6wrz2016

AND

20paź2016

iOS

Gry podobne do Evil Dead: Endless Nightmare

Into the Dead 2

Dead Trigger 2

Unkilled

Evil Dead: Endless Nightmare to hybryda pierwszoosobowej strzelanki oraz gry z gatunku endless runner. Produkcja jest osadzona w uniwersum znanym z kultowych filmów grozy z serii Martwe zło (ang. Evil Dead), które doczekały się już kilku growych adaptacji dedykowanych platformom stacjonarnym (Evil Dead: Regeneration, Evil Dead: A Fistful of Boomstick i Evil Dead: Hail to the King). Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiada specjalizujące się w grach mobilnych, brytyjskie studio Boomdash Digital (znane z Bubble Raider oraz Petal Pop Adventure).

Mechanika

Rozgrywka Evil Dead: Endless Nightmare łączy element strzelanki i gry typu endless runner. Obserwując akcję z perspektywy pierwszej osoby, biegniemy przed siebie i zbieramy widoczne na ekranie krople krwi. Równocześnie z rożnych stron szarżują na nas wrogowie, których musimy eliminować lub omijać (nie zatrzymując się). Czasem konieczne będzie także unikanie pułapek, takich jak spadające drzewa czy liany.

System walki w produkcji Boomdash Digital jest dość wymagający, bowiem protagonista nie jest zbyt wytrzymały – zabawa kończy się po przyjęciu zaledwie kilku ciosów. Przeciwników (istnieje kilka różnych typów) eksterminujemy korzystając z bogatego arsenału, w którym znajdziemy takie narzędzia mordu, jak strzelba, rewolwer, gwoździarka czy piła łańcuchowa. Bronie można też rozwijać w miarę postępów w rozgrywce, dzięki czemu ich skuteczność wzrasta.

Tryby gry

W Evil Dead: Endless Nightmare możemy grać wyłącznie samotnie. Produkcja nie posiada żadnego trybu multiplayer, jednak znajdziemy w niej pewną ograniczoną funkcjonalność sieciową. Przykładowo, osiągane przez nas wyniki notowane są w tabeli, dzięki czemu mamy możliwość porównania ich z osiągnięciami innych graczy. Jeśli posiadamy konto na Facebooku i połączymy je z aplikacją, w czasie gry od czasu do czasu będą pojawiali się przeciwnicy oznaczeni imionami naszych znajomych – pokonując ich otrzymamy dodatkowe nagrody. Wreszcie, istnieje też możliwość nagrywania filmów z rozgrywki i dzielenia się nimi z przyjaciółmi.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Evil Dead: Endless Nightmare prezentuje przeciętny poziom. Modele potworów i postaci nie są nadmiernie szczegółowe i zróżnicowane. Lokacje również mogłyby wyglądać lepiej – niektóre tekstury są rozmazane, a paleta barw jest bardzo monotonna. Niemniej, grafika produkcji Boomdash Digital dość dobrze oddaje charakterystyczny klimat filmów Martwe zło.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Evil Dead: Endless Nightmare: 18+

iOS
AND