Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczne3DS
Okładka European Conqueror 3D (3DS)
OkładkaEuropean Conqueror 3D (3DS)

European Conqueror 3D 3DS

Tradycyjna strategia turowa, która systemem gry i oprawą audiowizualną bardzo przypomina wydawane w latach dziewięćdziesiątych XX wieku odsłony serii Panzer General.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

European Conqueror 3D Premiera 3DS

19czerwca2014

producent: Lionant wydawca: CIRCLE Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do European Conqueror 3D

Fire Emblem: Awakening

Project X Zone

Stella Glow

Wyprodukowana przez studio Lionant i wydana przez Circle Entertainment European Conqueror 3D to klasyczna strategia turowa utrzymana w klimatach II wojny światowej. Tytuł stanowi rozwinięcie części pomysłów z World Conqueror 3D, a także przypomina wydawane przed laty na komputery osobiste produkcje z serii Panzer General.

Na graczy czekają dwa różniące się podstawowymi założeniami tryby rozgrywki. W Conquest celem zabawy jest podbicie całego kontynentu z pomocą swojej oddanej armii. Do dyspozycji posiadaczy konsoli oddano jedenaście nacji, które uczestniczyły w historycznym konflikcie zbrojnym, m.in. III Rzeszę, ZSRR, Francję czy Polskę. Drugi z modułów stanowi podstawową oś zabawy i pozwala odtworzyć na ekraniku konsolki najważniejsze wydarzenia II wojny światowej. Jako dowódca jednej z czterech najpotężniejszych armii ówczesnych czasów, gracz zyskuje szansę poprowadzenia jej przez szereg misji o rosnącym stopniu trudności, by zmienić bieg historii i doprowadzić do końcowego zwycięstwa nad Aliantami lub wojskami państw Osi.

European Conqueror 3D opiera się na znanych od lat założeniach, typowych dla gier turowych. Rozgrywka toczy się na złożonych z heksagonalnych pól mapach. Posiadacze konsoli muszą decydować o ruchach i ewentualnych atakach swoich jednostek na wraże oddziały, a także przejmować kolejne obszary. Każdy zajęty teren to nowe środki finansowe z podatków, które można przeznaczyć na zakup dodatkowych wojsk lub specjalnych kart. Te można wykorzystać do zwiększenia możliwości swojej armii, osłabienia wroga lub rozbudowy baz. Starcia w produkcji wydanej przez Circle Entertainment przedstawione są w formie prostych grafik pokazujących walczące oddziały. O wyniku każdej potyczki decydują statystyki danej jednostki, a także wynik punktowy z wyrzuconych kostek.

Sprzedawana w ramach dystrybucji sieciowej gra wykorzystuje efekt 3D przenośnej konsoli, m.in. podczas animacji walk. W porównaniu do wydanej wcześniej World Conqueror 3D twórcy wprowadzili też szereg poprawek w intefejsie, czyniąc go bardziej czytelnym i intuicyjnym.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe European Conqueror 3D: 12+