Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Epigenesis (PC)
OkładkaEpigenesis (PC)

Epigenesis PC

Utrzymana w konwencji science-fiction, sportowa gra akcji, za której powstanie odpowiada szwedzkie studio Dead Shark Triplepunch. Gracze wcielają się w role zawodników dwóch drużyn, które na dachach drapaczy chmur rozgrywają ze sobą widowiskowe mecze futurystycznej piłki ręcznej.

Akcji | piłka ręczna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Epigenesis Premiera PC

1sierpnia2014

producent: Dead Shark Triplepunch wydawca: Dead Shark Triplepunch

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Epigenesis to gra powstała jako rozwinięcie projektu, który zwyciężył w prestiżowym konkursie Make Something Unreal Live 2013. Inspiracją dla ekipy deweloperskiej studia Dead Shark Triplepunch stała się piłka ręczna oraz tryb rozgrywki sieciowej Bombing Run obecny w grach Quake oraz Unreal Tournament.

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, kiedy to ulubionym sportem ludzi ocalałych z globalnej katastrofy stały się mecze futurystycznej piłki ręcznej, rozgrywane na dachach drapaczy chmur. Gracze wcielają się w role zawodników dwóch rywalizujących ze sobą drużyn – Gladiatorów Argos lub Nomadów Omani. Celem każdego zespołu jest przejęcie znajdującej się na centralnej platformie piłki i umieszczenie jej w bramce przeciwnika. Nagrodę za zdobyte gole stanowią genetycznie zmodyfikowane nasiona, które pozwalają przejąć kontrolę nad platformami, na jakie podzielone jest boisko. Pojedynek kończy się po upływie wyznaczonego limitu czasowego lub gdy jedna z drużyn opanuje dachy prowadzące wprost do bramki rywali.

Rozgrywka zaprojektowana została z myślą o zabawie w sieciowym trybie multiplayer. Każdy z graczy kontroluje poczynania jednego zawodnika wyposażonego w odrzutowy plecak oraz działko grawitacyjne, pozwalające ostrzeliwać przeciwników. Kluczem do zwycięstwa jest współpraca w zespole, w tym zwłaszcza ochrona zawodnika posiadającego piłkę oraz skuteczna obrona własnej bramki.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Epigenesis: Odpowiednia dla każdego wieku.

Epigenesis Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta graficzna 1 GB (GeForce GT 610 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8