Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Egypte Kids (PC)

Dzieci Egiptu PC

Egypte Kids

Gra przygodowa posiadająca rozbudowaną i atrakcyjną warstwę przygodowo-fabularną dostosowaną specjalnie do zainteresowań młodego odbiorcy.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Egypte Kids (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21listopada2001

11lipca2002

pudełko PL

Gra przygodowa posiadająca rozbudowaną i atrakcyjną warstwę przygodowo-fabularną dostosowaną specjalnie do zainteresowań młodego odbiorcy. Akcja Dzieci Egiptu rozgrywa się w fascynującym starożytnym Egipcie, w mieście Heliopolis z 1360 roku p.n.e. Młody gracz wraz z przyjaciółmi, których napotka na swojej drodze, przeżyje tu wiele niesamowitych przygód, m.in. pomoże w odnalezieniu zagubionej dziewczynki, rozprawi się ze złym czarownikiem oraz pomoże sympatycznej mumii w potrzebie. W naszej przygodnie towarzyszyć nam będą niezwykli towarzysze, jak: smok-chwalipięta o prawdziwie smoczym apetycie; zagadkowy i tajemniczy kot; wielki, kamienny Sfinx oraz strasznie gruby, ale jednocześnie przesympatyczny hipopotam. Każdy z nich ma swoje przywary czy kaprysy, lecz razem tworzą barwną i śmieszną kompanię. Służą także pomocą graczowi w pokonywaniu kolejnych etapów gry.

  • Wszystkie dane historyczne zawarte w grze zostały zaaprobowane przez Reunion des Musees Nationaux i panią Sandrine Bernardeau, specjalistkę od zagadnień starożytnego Egiptu.
  • Przyjemna trójwymiarowa oprawa graficzna.
  • Szereg mini gier, w które możemy zagrać z towarzyszami zabawy.
  • Zintegrowana encyklopedia multimedialna.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 157 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dzieci Egiptu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Dzieci Egiptu

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 300MHz, 64MB RAM, 8MB akcelerator 3D

Dzieci Egiptu - recenzja gry
Dzieci Egiptu - recenzja gry

Recenzja 20 września 2002, 11:22

Grywalność w tej produkcji jest niestety znikoma. Kolejne kroki wcale nie motywują do dalszych działań, a gry jakie oferują nasi sprzymierzeńcy nie są wciągające i trzymają się znanych zasad. Smuk, który ma grać role naszego kompana nie spełnia swej roli, a najczęściej zniechęca gracza długimi i nudnymi wyjaśnieniami. Dodana encyklopedia może mieć walory edukacyjne, jednak jej język – który powinien być dobrany z myślą o odbiorcach produktu – jest nieatrakcyjny. Uprzyjemnić rozgrywkę mogą jeszcze wspomniane minigierki, jednak na dłuższą metę stają się nudne.