Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Egg vs Chicken (PC)
OkładkaEgg vs Chicken (PC)

Egg vs Chicken PC

Egg vs Chicken to casualowa gra logiczna z elementami strategii typu tower defense, będąca efektem współpracy studia deweloperskiego GameLab oraz firmy PlayFirst. Zadaniem gracza jest obrona terytorium przed nacierającymi z różnych kierunków, bojowo nastawionymi kurami.

Logiczne | casual | elementy strategiczne | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Egg vs Chicken Premiera PC

19stycznia2006

producent: GameLab wydawca: PlayFirst

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Egg vs Chicken to podjęta przez studio GameLab i firmę PlayFirst próba odpowiedzi na dręczące ludzkość od wieków pytanie „co było pierwsze - jajko czy kura?”. Produkcja łączy elementy casualowej gry logicznej typu match-3 oraz strategii z rodzaju tower defense.

Zadaniem gracza w Egg vs. Chicken jest obrona fortu, w którym umieszczone zostały różnokolorowe jaja, przed stadem rozgniewanych niosek i kogutów. Intruzów powstrzymać można salwami jajek, jednak wcześniej należy połączyć co najmniej trzy o identycznym kolorze. Wygrana bitwa pozwala aktywować machinę czasu i przenieść się na kolejne pole walki.

Rozgrywka bazuje na zasadach gry typu match-3 (połącz trzy elementy), jednak twórcy pokusili się o kilka zapożyczeń m.in. z gier akcji oraz strategii tower defense. Gracz musi stawić czoła 12 rodzajom przeciwników, z których część jest odporna na niektóre rodzaje pocisków. Ułatwienie stanowią natomiast różnego rodzaju power-upy, jak chociażby możliwość przemalowania jaj.

Warstwa wizualna Egg vs Chicken utrzymana jest w kreskówkowej stylistyce. Dwuwymiarowa grafika okraszona została prostymi animacjami, z których wiele ma humorystyczny charakter. Zabawę uprzyjemnia nienarzucający się podkład muzyczny.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Egg vs Chicken: Odpowiednia dla każdego wieku.