Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchXONE
Okładka Edgar: Bokbok in Boulzac (PC)

Edgar: Bokbok in Boulzac

Surrealistyczna przygodówka francuskiego studia niezależnego La Poule Noire. Edgar – Bokbok in Boulzac opowiada o losach tytułowego odludka i jego kurczaka, wyruszających w podróż celem rozwikłania tajemniczego spisku.

Przygodowe | point-and-click | 2D | humorystyczne | indie

Okładka Edgar: Bokbok in Boulzac (PC)

producent: La Poule Noire

wydawca: La Poule Noire

data premiery gry:

26lut2020

PC XONE Switch

Edgar: Bokbok in Boulzac zalicza się do gatunku klasycznych gier przygodowych. Jest to debiutancka produkcja założonego w 2018 roku niezależnego studia La Poule Noire.

Fabuła

Gra opowiada o losach tytułowego Edgara, mężczyzny w średnim wieku, który podróżuje z swoim kurczakiem, który jest jednocześnie jego najlepszym przyjacielem. Bohater jest samotnikiem i żyje na farmie z dala od wścibskich oczu mieszkańców niewielkiego miasteczka Boulzac, przy którego tworzeniu twórcy inspirowali się francuskimi wsiami.

Niespodziewana katastrofa, która doprowadziła do zniszczenia upraw, zmusza ekscentrycznego Edgara do opuszczenia swojego domostwa. Wyrusza w podróż do Boulzac, gdzie odkrywa tajemniczy spisek i jest świadkiem kolejnych dziwacznych wydarzeń. Surrealistyczna przygoda wystarcza na 2-5 godzin rozgrywki.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w Edgar: Bokbok in Boulzac należy do bardzo prostych. Polega ona głównie na interakcji z przedmiotami, rozwiązywaniu prostych łamigłówek i rozmawianiu z napotkanymi NPC-ami.

Siłą produkcji nie są jednak skomplikowane zagadki charakterystyczne dla klasycznych przygodówek point’n’click. Gra kładzie nacisk przede wszystkim na stronę narracyjną i eksplorację surrealistycznego świata gry, odkrywanie jego tajemnic oraz poznawanie historii dziwacznych postaci.

Kwestie techniczne

Edgar: Bokbok in Boulzac oferuje kreskówkowy, pasujący do gry styl graficzny. Odwiedzane lokacje są wypełnionymi małymi detalami, a wygląd postaci bywa przerysowany, co wpasowuje się w komediową otoczkę. Podczas rozgrywki przygrywa również klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 68,99 PLN

Nintendo Switch - wszystko o konsoli i jej grach

Centrum Nintendo Switch

Wszystko o konsoli i jej grach

Zobacz Więcej

Wymagania wiekowe Edgar: Bokbok in Boulzac

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Edgar: Bokbok in Boulzac

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Quad Core i5, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7

PC
XONE
Switch