Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Echo Prime (PC)

Echo Prime PC

Epicka gra akcji z silnie zaznaczonymi elementami RPG, stanowiąca konwersję popularnej produkcji z systemu iOS. Wcielamy się w postać stróża prawa z przyszłości, by stawić czoła zastępom obcych, kosmicznych piratów i najemników.

Akcji | science fiction | elementy RPG | indie

PC Windows
Okładka Echo Prime (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28stycznia2014

Echo Prime jest rozbudowaną grą akcji z elementami RPG, rozgrywającą się w realiach science-fiction. Produkcja zadebiutowała w październiku 2013 roku na urządzeniach mobilnych z systemem iOS, by już kilka miesięcy później pojawić się na monitorach domowych komputerów w wersji zremasterowanej i zoptymalizowanej pod kątem PC. Za powstanie gry odpowiada niezależne studio Robot Entertainment, które dało się już poznać graczom za sprawą humorystycznej gry tower defence Orcs Must Die! oraz turowej strategii Hero Academy.

Produkcja pozwala nam wcielić się w postać stróża prawa z przyszłości, który w swej podróży przez galaktykę będzie musiał stawić czoła hordom niebezpiecznych obcych, kosmicznych piratów i bezwzględnych najemników. Podstawowy oręż naszego bohatera stanowi trzymana w jednej ręce broń palna oraz specjalny ognisty miecz. Podczas wędrówki od gwiazdy do gwiazdy zdobędziemy również całą masę potężnych broni oraz ekwipunku, który wraz ze wzrostem doświadczenia przyczyni się do wzrostu naszych umiejętności bojowych. Odkrywając kolejne sekrety kosmosu, nawiążemy też kontakt z dziesiątkami obcych form życia, które obdarzą nas unikalnymi zdolnościami specjalnymi, pomocnymi w realizacji następnych misji.

Echo Prime jest grą akcji z silnie zaznaczonymi elementami RPG (rozwój postaci, szeroki zasób broni i umiejętności specjalnych). Rozgrywka ukazana jest w widoku z góry, a jej mechanika przypomina nieco klasyczne produkcje hack’n’slash. Warto też odnotować, że podstawowa kampania w grze generowana jest losowo, co gwarantuje niepowtarzalność każdej kolejnej rozgrywki.

W porównaniu z pierwotną, iOS-ową wersją znacznie poprawiono szatę graficzną, wprowadzono też nowe mapy i rodzaje przeciwników. Przemodelowano również ekonomię gry oraz system sterowania, dostosowując go do możliwości pecetów. Dla najlepszych graczy wprowadzono nowy tryb Hardcore, w którym nasza postać dysponuje tylko jednym życiem. Integracja z usługą Steam zaowocowała zaś pokaźną listą osiągnięć oraz sieciowymi rankingami graczy. Wraz z grą otrzymujemy również 14-utworowy soundtrack w postaci plików audio.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Gry podobne do Echo Prime

Wymagania wiekowe Echo Prime

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Echo Prime

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 1.2 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8