Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPC
Okładka Earthworms (Switch)

Earthworms

Osadzona w świecie science fiction klasyczna gra przygodowa point-and-click, inspirowana m.in. takimi filmami i serialami jak Donnie Darko, Z Archiwum X, Stranger Things czy Twin Peaks. Earthworms jest dziełem polskiego studia niezależnego All Those Moments.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | detektywistyczne | 2D | polskie | indie

Okładka Earthworms (Switch)

data premiery gry:

23lut2018

PC

24sie2018

Switch

Wydane na PC i Switch Earthworms jest oldskulową, dwuwymiarową przygodówką point & click, osadzoną w surrealistycznym świecie science fiction i czerpiącą inspirację z takich dzieł jak Donnie Darko, Z Archiwum X, Stranger Things czy Miasteczko Twin Peaks. Za stworzenie gry odpowiada polskie studio niezależne All Those Moments.

Fabuła

Gracz wciela się w Daniela White’a – detektywa, który posiada umiejętności parapsychiczne. Wizje, których doświadcza, pomagają mu rozwiązywać sprawy. Tym razem wybiera się on do niewielkiej wioski rybackiej, w której musi odnaleźć zaginioną nastolatkę. To jednak tylko początek znacznie większej historii, która dotyczy także groźnego, globalnego spisku.

Mechanika

Wydane na PC i Switch Earthworms jest klasyczną przygodówką point & click. Rozgrywka polega na eksplorowaniu kolejnych lokacji (łącznie jest ich 34), rozmawianiu z postaciami, a także zbieraniu i wykorzystywaniu przedmiotów. Przed graczem niejednokrotnie stawiane są wyzwania w postaci niezbyt skomplikowanych, ale wymagających ruszenia głową zagadek. Dzięki temu wszystkiemu stopniowo poznajemy historię.

Tryby gry

Earthworms oferuje wyłącznie rozgrywkę dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Earthworms w wersji na PC i Switch charakteryzuje się dwuwymiarową oprawą graficzną, przygotowaną w oparciu o ręcznie stworzone, malowane plansze inspirowane pracami Edwarda Hoppera. Dzięki nietypowej stylistyce i zwracającym uwagę barwom całość robi naprawdę dobre wrażenie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Earthworms

Wymagania wiekowe Earthworms

16+

PC
Switch