Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSP
Okładka EA Replay (PSP)
OkładkaEA Replay (PSP)

EA Replay PSP

EA Replay to kompilacja klasycznych tytułów firmy Electronic Arts, znanych z takich platform jak Amiga, PC czy Sega Mega Drive.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

EA Replay Premiera PSP

14listopada2006

pudełko PL

16marca2007

producent: Electronic Arts Inc. wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

EA Replay to kompilacja klasycznych tytułów firmy Electronic Arts, znanych z takich platform jak Amiga, PC czy Sega Mega Drive. Dzięki tej reedycji posiadacze konsoli PSP mają niepowtarzalną możliwość zagrania w kultowe gry, które dodatkowo zostały ulepszone - można na przykład zapisywać stan zabawy w dowolnym momencie oraz obejrzeć bonusowe materiały. Część z gier wyposażono także w opcje bezprzewodowej zabawy wieloosobowej (Road Rash II, Mutant League Football, Budokan). Wszystkich tytułów wchodzących w skład kompilacji jest 14:

 1. B.O.B. – platformowa gra znana z konsol SNES i Sega Mega Drive (1993). Wcielamy się w tytułową postać, humanoidalną mrówkę w specjalnym skafandrze bojowym, która walczy z obcymi. Klasyczna platformówka 2D, w której biegniemy w jedną stronę strzelając do wszystkiego co się rusza.
 2. Budokan – klasyczna bijatyka 2D z 1989 roku. Walczymy przeciwko pojedynczym przeciwnikom w serii walk, używając do walki takich stylów jak karate, kendo i bo.
 3. Desert Strike – strzelanina z 1992 roku. Sterujemy helikopterem bojowym AH-64 Apache podczas akcji w Zatoce Perskiej (izometryczny widok na pole walki). Oprócz misji niszczenia określonych obiektów musimy także ratować uwięzionych ludzi.
 4. Jungle Strike – druga gra z serii. Zmienił się obszar działań (np. Waszyngton) oraz maszyna, którą steruje gracz (RAH-66 Comanche).
 5. Haunting Starring Polterguy – gra z konsoli Sega Mega Drive (1993). Zadaniem gracza jest wystraszenie mieszkańców pewnego domu w celu zmuszenia ich do przeprowadzki.
 6. Mutant League Football – brutalny sport z 16 drużynami mutantów w roli głównej (Sega Mega Drive - 1993). Wszystkie chwyty są dozwolone, z kontuzjowaniem przeciwników i przekupywaniem sędziów włącznie! Niektóre z drużyn występujących w grze: Darkstar Dragons, Midway Monsters, Psycho Slashers.
 7. Road Rash, Road Rash II, Road Rash III – pierwsza w historii gra umożliwiająca walkę podczas wyścigów motocyklowych. Gracz bierze udział w serii nielegalnych wyścigów, podczas których może używać różnych brudnych zagrywek w celu zwycięstwa.
 8. Syndicate – kultowa gra, polegająca na kierowaniu grupą czterech zabójców jednej z korporacji. Rozgrywka osadzona jest w realiach cyberpunk, a zadania polegają głównie na eliminowaniu agentów konkurencyjnych korporacji lub ratowaniu sprzymierzeńców. W ciągu gry prowadzimy badania i rozbudowujemy arsenał sterowanych przez nas zabójców.
 9. Ultima VII: The Black Gate – jedna z najlepszych gier z serii Ultima i gier cRPG w ogóle. Znana z bardzo rozbudowanej fabuły i świata gry oraz niezapomnianych postaci.
 10. Virtual Pinball – pinball w którym sami możemy projektować stoły do gry przy pomocy ponad 40 elementów i 6 dostępnych motywów
 11. Wing Commander, Wing Commander: Secret Missions – pierwszy epicki symulator kosmiczny (1990). Znany ze swych rewelacyjnie wykonanych animowanych przerywników, które ukazują rozwój fabuły przed i po każdej misji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Nośnik: 1 UMD

Klasyfikacja PEGI EA Replay

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

EA Replay Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci 32 MB