Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSP
Okładka Capcom Classics Collection Reloaded (PSP)

Capcom Classics Collection Reloaded PSP

Capcom Classics Collection Reloaded to kolekcja hitowych gier z przeszłości.. Wśród zamieszczonych w zestawie tytułów znajdziemy między innymi takie produkcje, jak Commando, Ghouls ‘n Ghosts i Street Fighter II: The World Warrior.

Zręcznościowe

PlayStation Portable
Okładka Capcom Classics Collection Reloaded (PSP)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

24października2006

Capcom Classics Collection Reloaded to następna (po Capcom Classics Collection Remixed) kolekcja hitowych gier z przeszłości, dedykowana platformie PlayStation Portable. Niektóre z nich zobaczyli już w 2005 roku posiadacze konsol PlayStation i Xbox, ponieważ wtedy wprowadzono do sklepów pierwszy produkt spod znaku Capcom Classics Collection.

Developerzy zaimplementowali w omawianym pakiecie ponad piętnaście pamiętnych gier. Oto wybrane tytuły wraz z krótkimi charakterystykami:

  • Commando – strzelanina z 1985 roku, w której kierujemy dzielnym żołnierzem na polu walki, obserwowanym z lotu ptaka.
  • Eco Fighters – zręcznościówka z 1993 roku, pozwalająca na kontrolowanie statku powietrznego z obrotowym działem, służącym do eksterminacji niszczycieli przyrody.
  • Ghouls ‘n Ghosts – platformówka z 1988 roku, stanowiąca kontynuację Ghosts ‘n Goblins (głównym bohaterem ponownie jest rycerz Arthur, stający w szranki z przerażającymi maszkarami).
  • Knights of the Round – tzw. chodzona bijatyka z 1991 roku, umożliwiająca graczowi wcielenie się w jedną z trzech postaci i przeżycie przygody, obfitującej w walki z wieloma oponentami.
  • Street Fighter II: The World Warrior – legendarne dwuwymiarowe mordobicie z 1991 roku, w którym do dyspozycji jest ośmiu zróżnicowanych wojowników (m.in. Ryu, Ken i Zangief).

Warto podkreślić, że pracownicy koncernu Capcom postarali się o uatrakcyjnienie niniejszej kompilacji poprzez wprowadzenie kilku interesujących bonusów. Można np. słuchać klasycznych tematów muzycznych i przeglądać galerie obrazków koncepcyjnych. Autorzy zaimplementowali również opcję przystosowywania systemu sterowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-3  

Nośnik: 1 UMD

Gry podobne do Capcom Classics Collection Reloaded

Klasyfikacja PEGI Capcom Classics Collection Reloaded

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Capcom Classics Collection Reloaded

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB