Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PS3PSV
Okładka Dynasty Warriors: Eiketsuden (PS4)
OkładkaDynasty Warriors: Eiketsuden (PS4)

Dynasty Warriors: Eiketsuden

Poboczna odsłona popularnej serii gier japońskiego studia Omega Force, będąca spin-offem wydanego w 2014 roku Dynasty Warriors 8: Empires. W odróżnieniu od poprzednich części cyklu, tym razem mamy jednak do czynienia z rozgrywaną w systemie turowym grą RPG z elementami strategii.

RPG | turowe | elementy strategiczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dynasty Warriors: Eiketsuden Premiera

3sie2016

PS4 PS3 PSV

Gry podobne do Dynasty Warriors: Eiketsuden

Valkyria Chronicles Remastered

Grand Kingdom

The Banner Saga 2

Dynasty Warriors: Eiketsuden (Shin Sangoku Musou Eiketsuden) to kolejna odsłona serii Dynasty Warriors, a jednocześnie spin-off wydanego w 2014 roku Dynasty Warriors 8: Empires. Produkcją tytułu na PS4, PS3 i PSV zajęło się studio Omega Force, znane z innych części cyklu oraz takich gier jak Attack on Titan: Wings of Freedom, One Piece: Pirate Warriors 3 czy też Hyrule Warriors Legends.

Mechanika

W odróżnieniu od normalnych odsłon serii Dynasty Warriors, Dynasty Warriors: Eiketsuden na PS4, PS3 i PSV jest turową grą RPG z elementami strategii. Rozgrywka skupia się przede wszystkim na toczeniu walk. Te odbywają się na niewielkich planszach, podzielonych na pola, po których poruszanie się możliwe jest dzięki punktom akcji. Ataki przeprowadzamy używając tych samych punktów, więc podczas starcia należy uważać, by np. nie znaleźć się zbyt blisko przeciwnika bez możliwości zaatakowania go. To jednak dopiero początek, gdyż na system składają się jeszcze takie rzeczy jak bronie o różnym zasięgu, zmuszające nas do zadawania ciosów z określonej odległości, a poza tym niektóre postacie mają niskie koszty „zakupu” punktów akcji, dzięki czemu mogą np. przeprowadzić w jednej rundzie nie jeden, a dwa, albo nawet trzy ataki.

Skuteczne prowadzenie działań napełnia pasek Resonance, pozwalający od czasu do czasu na wykonanie specjalnego ataku, którego moc uzależniona jest od sojuszników znajdujących się w pobliżu (im więcej, tym lepiej). Ponadto pod koniec animacji gracze biorą udział w krótkim QTE, które wykonane poprawnie daje dodatkowy bonus, co może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Wszystko to sprawia, że rozgrywka jest złożona i wymaga przewidywania kolejnych posunięć, ale oczywiście wiele też zależy od posiadanych przez nas bohaterów, których werbujemy podczas rozgrywki. Nie bez znaczenia jest także wyposażenie kupowane na mapie świata, gdzie możemy także wejść do menu umożliwiającego dostrojenie parametrów postaci.

Wśród herosów znajdują się bohaterowie znani z innych części Dynasty Warriors, w tym Zhao Yun (główna postać) Cai Wenji, Wang Yi, Pang De, Ding Feng, Yueying, Xingcai, Liu Shan, Guan Suo, Bao Sanniang, Deng Ai, a także kilka nowych, jak Lei Bin i Lixia.

Kwestie techniczne

Dynasty Warriors: Eiketsuden to trójwymiarowa produkcja, utrzymana w stylu pozostałych części cyklu. Walkę obserwujemy jednak z kamery zawieszonej nad polem bitwy, ale niektóre ataki prezentowane są na pełnym zbliżeniu, ukazując szczegółowo wykonane modele postaci.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dynasty Warriors: Eiketsuden: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS4
PS3
PSV