Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2GCN
Okładka Driven (PS2)

Driven

Nietypowa ścigałka, bazująca na filmie akcji z 2001 roku. Wcielamy się w postać kierowcy szybkiego bolidu. W zależności od dokonanego wyboru przystępujemy do dość nietypowych misji lub klasycznych mistrzostw.

Wyścigi | samochodowe | filmy

Okładka Driven (PS2)

data premiery gry:

6lis2001

PS2

30mar2002

GCN
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Driven to dość nietypowa ścigałka, w której zasiadamy za sterami wyjątkowo szybkich bolidów i bierzemy udział w serii ściśle zaplanowanych wyścigów. Produkcja ta w wyraźny sposób nawiązuje do filmu akcji z 2001 roku, występującego pod tym samym tytułem. Sympatyków kinowej produkcji zainteresuje z pewnością fakt, iż pojawiający się w filmie aktorzy (między innymi Sylvester Stallone oraz Burt Reynolds) użyczyli również swych głosów na potrzeby omawianej produkcji.

Driven początkowo ukazał się wyłącznie na PS2, dopiero po kilku miesiącach doczekał się konwersji na Gamecube’a. Wersja przeznaczona na konsolę firmy Sony prezentuje się nieco gorzej. Widać to w szczególności na przykładzie oprawy audiowizualnej, a także niezbyt przyjaznego modelu sterowania bolidem.

Opisywana ścigałka nie może się co prawda poszczycić żadnymi oficjalnymi licencjami, aczkolwiek posiada kilka interesujących elementów, nieobecnych w konkurencyjnych pozycjach. Driven pozwala przede wszystkim wziąć udział w niektórych wydarzeniach, które zaprezentowane zostały w kinowej produkcji. Do dyspozycji gracza oddano kilkanaście dość rozbudowanych misji, które będzie mógł spróbować ukończyć. Początkowe zadania wymagają jedynie dotarcia do mety, z czasem jednak pojawiają się bardziej wymagające konkurencje, zmuszające na przykład do blokowania określonego zawodnika. Poziom trudności zabawy ustalony został na dość wysokim poziomie, nawet pomimo możliwości korzystania z dodatkowych ułatwień (np. w postaci systemu trakcji czy automatycznej skrzyni biegów). Driven posiada zaawansowany model uszkodzeń. Stłuczki nie są wskazane, gdyż mogą skutecznie wykluczyć posiadany bolid z dalszej jazdy.

Oprócz wspomnianych misji można oczywiście wziąć udział w pojedynczym wyścigu czy klasycznych mistrzostwach. Obie edycje Driven posiadają niezbyt rozbudowany multiplayer dla dwóch graczy. Na uwagę zasługuje jedynie możliwość przechodzenia mistrzostw w trybie kooperacji. Gracze wcielają się wtedy w zawodników reprezentujących ten sam team. Oprawa wizualna Driven prezentuje dość niski poziom wykonania. Tyczy się to zarówno niezbyt szczegółowych modeli bolidów, jak i wyjątkowo ubogiego otoczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Driven

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Driven

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
GCN